НОВИНИ

Главі УГКЦ шкода, що українська влада молиться лише з УПЦ МП

Українська греко-католицька церква в особі її глави Блаженнішого Святослава (Шевчука) висловлює жаль з приводу того, що «влада за Україну молиться без представників великої частини українців».

Так Предстоятель УГКЦ прокоментував те, що представники УГКЦ не брали участі в Молитві за Українську державу та Український народ з нагоди закінчення 2011 року, яку відправив 23 грудня Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел (Українська православна церква Московського патріархату) у присутності президента Віктора Януковича, прем’єр-міністра Миколи Азарова, голови Верховної Ради Володимира Литвина, урядовців та депутатів.

«Ми тішимося, що влада молиться, що звертається за допомогою до Господа Бога. Проте нам дуже шкода, що представники влади не захотіли молитися з представниками усіх церков, які входять у Всеукраїнську раду церков і релігійних організацій. Так, ми не можемо з братами нашими православними служити літургію, але подячний молебень – можемо, але…», – зазначив Блаженніший Святослав.

Та, незважаючи на це, за словами глави УГКЦ, греко-католики у кожній церкві «молитимуться і дякуватимуть Господу Богу за прожитий рік, випрошуватимуть усіх ласк і благодатей, необхідних нашому народу і нашій державі у новому році».

Нагадаємо, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел відомий своїми заявами, що «Львів - це наша Чечня», «СРСР - наша спільна батьківщина». Автор порталу «Релігія в Україні» Володимир Мельник наводив свого часу слова Агафангела, розміщені на одному з ресурсів: «Ті, хто не прийде на виборчі дільниці, сказав він з амвона, - і не проголосує за Віктора Януковича, повинен буде покаятися в цьому...»

Як відомо, 23 грудня президент Віктор Янукович взяв участь у подячному молебні з нагоди завершення року. Традиційний щорічний молебень пройшов на Володимирській гірці у Києві біля пам'ятника князю Володимиру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.