НОВИНИ

У Північній Кореї Кім Чен Ина огосили верховним головнокомандувачем армії

Центральний друкований орган Трудової партії Північної Кореї, газета «Нордон сінмун», вперше назвала Кім Чен Ина верховним головнокомандувачем Корейської народної армії, повідомляє Euronews.

На думку аналітиків, це є демонстрацією повноцінного переходу влади в його руки, оскільки армія завжди була основною підтримкою династії Кімів. Поки не зрозуміло, чи виключає оголошення Кім Чен Ина верховним головнокомандувачем заявлений раніше принцип колективного керівництва.

Восьмий день в КНДР тривають жалобні заходи, пов'язані зі смертю Кім Чен Іра. У них беруть участь представники всіх верств північнокорейського суспільства. Телебачення, як і раніше демонструє прояви масової скорботи, що межує з істерією.

Корейські ЗМІ переконують людей, що Кім Чен Ин володіє видатними здібностями і гідно продовжить справу свого батька. Одне з вказівок Кім Чен Іра він вже виконав.

За інформацією місцевої преси, напередодні своєї смерті керівник країни вирішив направити жителям Пхеньяна велику партію риби. Кім Чен Ин незважаючи на жалобу вжив усіх необхідних заходів, щоб 22 грудня риба з'явилася на прилавках столичних магазинів.

Як повідомлялось, раніше передбачалося, що протягом року Кім Чен Ин буде правити країною під контролем свого дядька Чан Сон Тека, двоюрідного брата Кім Чен Іра і верхівки Трудової партії Кореї (ТПК), яка є правлячою партією з КНДР з 1946 року.

Чан Сон Тек може на цей час розділити реальну владу з членом державного комітету оборони Кім Ок, удовою Кім Чен Іра, поки Кім Чен Ин не буде затверджений на посаду голови Трудової партії Кореї.

Нагадаємо, Кім Чен Ір помер в 17 грудня цього року у поїзді у віці 69 років «від фізичної і психічної перевтоми».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.