НОВИНИ

Франція споживає газу удвічі менше за Україну

Франція, кількість населення якої більше, ніж України, витрачає вдвічі менше газу за рік. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив французький журналіст-міжнародник, автор книжки «Газпром: нова імперія» Ален Ґіймоль.

«Для порівняння: Франція, яка має зіставну з вашою країною територію й навіть більше населення, витрачає вдвічі менше газу за рік. На мою думку, щоб посилити свою енергетичну безпеку, Україні потрібно напрацювати відповідну концепцію. Натомість у вас енергетика розвивається не стільки з метою забезпечити політичну та економічну незалежність держави, скільки в інтересах тих чи тих олігархічних груп», – зазначив він.

За його словами, те, що «Україна має великі запаси урану, але не освоює їх належним чином і натомість купує ядерне паливо у Росії, – це парадокс, але не єдиний».

«Наприклад, у Франції ми виробляємо біопаливо з буряків. Коли я про це дізнався, відразу подумав про вашу країну. Ви могли б не тільки забезпечити себе буряковим паливом, але й експортувати його. Зрозуміло, що на запуск виробництва біопалива потрібно витратити багато грошей. Але вони повернуться, якщо Україна нарешті винайде свою власну енергетичну політику», – зазначив Ґіймоль.

Повну версію інтерв’ю читайте у матеріалі «Французький акцент» у №52 «Українського тижня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.