НОВИНИ

Колишній представник «Нафтогазу»: Тимошенко розраховувала на оскарження «газових контрактів»

Нинішньої ситуації у газовій сфері можна було б легко уникнути, якби українська влада розпочала врегулювання газового питання з Росією у 2010 році, коли стало зрозуміло, що добровільне врегулювання проблеми ціни на газ із «Газпромом» не виходить і, швидше за все, не вийде. Про це у своїй статті для ZN.UA пише адвокат, колишній представник НАК «Нафтогаз України» у суді у справі Юлії Тимошенко Ігор Кость.

За його словами, усім спеціалістам було зрозуміло, що варто було лише розпочати процедуру арбітражного врегулювання спору щодо ціни на газ в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму (як це, до речі, на сьогодні вже давно зробили деякі європейські компанії). При цьому, що важливо, ніхто не казав, що всі спроби дійти згоди щодо зниження ціни газу у добровільному порядку слід було полишити.

На переконання Костя, саме на це розраховувала екс-прем’єр Юлія Тимошенко, говорячи, що контракти від 19 січня 2009-го укладалися на таких умовах всього на рік, аби отримати «передишку» і за той час домовитися про інші, більш вигідні для України і «Нафтогазу», умови, або врешті розірвати контракти.

«Що заважало Україні піти саме таким (арбітражним) шляхом? Адже не було жодного ризику: розпочавши ще у 2010 році арбітражне врегулювання ціни газу з «Газпромом», на сьогодні ми, можливо, мали б іншу (нижчу) ціну, однак у жодному разі не вищу», – зазначив адвокат.

Нагадаємо, прем'єр Микола Азаров заявив, що газові угоди - кабала, однак Росія повинна знати, що на коліна Україну поставити неможливо.

Глава російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що «Газпром» не планує підписувати з Україною нові контракти в газовій сфері. Можливе підписання додаткової угоди, але це може відбутися тільки після Нового року.

Як відомо, цього тижня Москву відвідала делегація вищого керівництва України, яка провела переговори з російськими колегами. 

Після переговорів уряд затвердив проект бюджету на 2012 рік із ціною на газ $416.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.