НОВИНИ

Вступ Росії до СОТ може пришвидшити інтеграцію України до Митного союзу

Вступ Росії до Світової організації торгівлі відкриває новий етап втягування України до Митного союзу. Про це у черговому числі «Українського тижня» пише Олександр Крамар.

Автор зауважує, що, попри декларації українського керівництва про незмінність європейського вибору, безпосереднім запобіжником від вступу України до Митного союзу був саме чинник СОТ.

«Країни – засновники МС до організації не належали, і перспектива ускладнень із партнерами по Світовій організації торгівлі остуджувала голови навіть найпослідовніших прихильників євразійської інтеграції України в нинішній владі. Проблеми були в Росії з іншими потенційними членами Митного та Євразійського союзів на пострадянському просторі, які вже належали до СОТ, – Вірменією та Киргизстаном. І от у цьому контексті приєднання РФ, а незабаром й решти країн МС до організації цю перешкоду зніме», – відзначає автор.

Саме цим автор пояснює й «неочікувану зміну» позиції Путіна щодо ЗВТ СНД під час жовтневого саміту глав урядів організації в Санкт-Петербурзі, й відмову від тісного прив’язування прогресу в газовому питанні до негайного вступу України в Митний союз.

«Цілком імовірно, що досягнута домовленість окреслює такий сценарій. Україна, не роблячи різких рухів на схід, поступово заводить у глухий кут переговори з ЄС, паралельно, як заявляв Янукович, «дивиться на перші результати діяльності Митного союзу». І приблизно до кінця 2012 року питання про вступ Києва до Митного союзу, а може, навіть ЄЕП, вирішують позитивно. Усе це відбувається з обов’язковими запевненнями в готовності й навіть прагненнях до подальшої інтеграції з ЄС», – прогнозує Крамар.

Детальніше читайте у матеріалі «Торговельно-демографічний донор?» у №52 «Українського тижня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.