НОВИНИ

Клюєв: Україна виконала левову частку роботи для скасування візового режиму з ЄС

Доповнення до угоди про спрощення візового режиму між Україною та Європейським союзом можуть бути підписані ще до кінця цієї зими. Про це в інтерв’ю порталу «Дело» заявив перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв.

«Ми працюємо з ЄС над подальшим спрощенням візового режиму для українських громадян. На саміті Україна-ЄС було домовлено про основні параметри доповнень до Угоди про спрощення оформлення віз, укладеної у 2007 році. Після проведення технічних процедур цей документ  буде готовий до підписання», - заявив Клюєв.

Зокрема, за його словами, за результатами переговорів домовлено про подальше розширення категорій громадян України, які матимуть право на спрощене оформлення безкоштовних, багаторазових віз.

Також планується удосконалити порядок оформлення віз для представників засобів масової інформації,  визначити чіткі терміни дії багаторазових віз (1 рік та 5 років) та врегулювати діяльність візових посередників, зазначив віце-прем’єр-міністр.

За словами Клюєва, після підписання зазначених доповнень до Угоди, серед іншого, значно збільшиться кількість громадян України, які отримуватимуть шенгенські візи за спрощеною процедурою, а багаторазові візи для українських громадян видаватимуться, не як раніше, а чітко на 1 рік та 5 років.

Він відзначив значний прогрес у виконанні Плану дій. Клюєв повідомив, що Україна за цей час приєдналася до чотирьох міжнародних конвенцій, підготувала та ухвалила 11 законів, затвердила 6 стратегічних та концептуальних документів у відповідних галузях, відповідні державні програми та плани заходів з їх реалізації.

Окрім того, зазначив він, утворено Державну міграційну службу та Державну службу з питань захисту персональних даних, налагоджено роботу цих структур.

За оцінками Андрія Клюєва, виконано левову частку законотворчої роботи, необхідної для скасування ЄС візового режиму для українських громадян.

По суті, залишається ухвалити  закон, яким запроваджуватимуться біометричні документи для виїзду за кордон та закон про окремий антикорупційний орган. Також затвердити Стратегію боротьби з дискримінацією в Україні та  ухвалити відповідний закон, повідомив він. 

Окрім того, за словами Клюєва, планується підписати вже парафовану угоду про співробітництво з Євроюстом та завершити переговори про оперативне співробітництво з Європолом.

Він висловив переконання, що на початку наступного року Україна перейде до наступного і останнього етапу виконання Плану дій.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович заявляє, що Україна і Європейський Союз в 2012 році повинні домовитися про встановлення тимчасових рамок щодо введення безвізового режиму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.