НОВИНИ

Регіональні мови можуть поглинути 1,3 млрд грн бюджетних коштів

Реалізація закону «Про засади державної мовної політики» потребуватиме значних бюджетних коштів. Про це пише Андрій Дуда у черговому числі «Українського тижня».

Ініціатори законопроекту «Про засади державної мовної політики» Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов в обґрунтуванні необіхдності прийняття документу вказали, що «з урахуванням того, що у Державному бюджеті передбачені кошти на забезпечення розвитку і функціонування української мови як державної та на імплементацію Закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», введення в дію цього законопроекту не потребує додаткових бюджетних коштів»

Однак, відзначає Андрій Дуда,  закладених у держбюджеті 2011 року 4,1 млн грн. (на імплементацію хартії - 1,1 млн грн, на забезпечення розвитку та застосування української мови - 3 млн грн.), буде недостатньо.

«За найскромнішими підрахунками, реалізація цього законопроекту коштуватиме платникам податків не менш як 1,3 млрд грн за рік (перехід на дві мови діловодства, наприклад)», - пише автор, додаючи, що Колесніченко і Ківалов або вказують у пояснювальній записці відверту неправду, або не здатні порахувати вартість реальної двомовності у 15 регіонах і тримовності в Криму, підсумовує автор.

Детальніше читайте у матеріалі «Без оголошення війни» у №52 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.