НОВИНИ

У Партії регіонів заявляють, що Путін проміняв "братні" стосунки на гроші

Прем'єр-міністр Росії Владімір Путін втратив повагу багатьох українців. Про це заявив заступник глави фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Володимир Зубанов.

Коментуючи газові переговори між Україною і Росією, політик зазначив, що "важливо не відступати і не здавати національні інтереси, бо правда на нашому боці", передає ЛІГАБізнесІнформ.

"Цей договір кабальний, його не можна пояснити логічно. Але Росія сьогодні хоче вирішити не лише економічні питання за рахунок бюджету України, за рахунок грошей українців, але і політичні, заганяючи Україну в сферу своїх інтересів через енергоносії", - підкреслив Зубанов.

Він зазначив, що Росія робить все для того, щоб Україна не могла проводити свою власну внутрішню і зовнішню політику, рухаючись виключно в руслі Кремля.

"Це зрозуміло, тут немає нічого нового. Але я вважаю, що ні для уряду, ні для президента неприпустимо йти за цим сценарієм", - заявив регіонал.

На його думку, "вихід є один: продовжувати виконувати той договір, який є, намагаючись шукати спільну мову і домовлятися". "Крім того, потрібно максимально економити, щоб брати якомога менше газу в Росії - 33 млрд кубів і ні кубометром більше", - сказав Зубанов.

При цьому він зазначив, що позиція Москви заважає розвитку і підтримці братніх відносин між народами України і Росії.

"Я знав масу людей, які поважали Путіна. Це моє коло спілкування - схід і південь України. Але сьогодні маса людей просто перестала його поважати за таке ставлення до України, зневагу до відносин з нашим народом заради якихось тимчасових грошових вливань", - підкреслив політик.

"Народ не розуміє: якщо ми - брати, то чому у нас договір, як у ворогів? Навіть з німцями ціни інші. Виходить, що спільна історія нічого не вартує для тих, хто сьогодні сидить у Кремлі", - сказав він.

При цьому він виступив проти створення відповідних проблем Росії. Зокрема, реагуючи на репліку про те, чому Україна не виставила умови РФ щодо членства в СОТ, хоча могла це зробити, Зубанов схвалив такий крок уряду. "Не потрібно йти на конфлікт. Це нічого не дасть нашим країнам. Ми повинні дотримуватися тієї політики, яку ми обіцяли виборцям. А війну з Москвою ми не обіцяли. Ми зможемо захистити українців іншими методами, нехай це буде і важко", - сказав Зубанов.

Нагадаємо, сьогодні ввечері, не дочекавшись завершення газових переговорів із Росією, Кабмін на позачерговому засіданні схвалив проект державного бюджету на 2012 рік.

За даними джерела в Кабміні, Азаров на сьогоднішньому засіданні заявив, що переговори в Москві щодо газу зайшли в глухий кут, оскільки поступки, які вимагає російська сторона за зниження ціни на газ, занадто високі і неприйнятні для України. За даними джерела, «швидше за все газові домовленості будуть досягнуті в січні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.