НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: Українська влада не має «єдиного голосу»

Організація підсумкової прес-конференції президента Віктора Януковича у день засідання Кабміну ще раз доводить відсутність у владі єдиної системної інформаційної політики. Про це в коментарі Тижню заявив політолог Володимир Фесенко.

На його думку, наразі спостерігається, що Адміністрація Президента намагається сворити єдину інформаційну політику. Однак, наскільки їй вдасться досягти бажаного результату – невідомо.

«Адміністрації Президента намагається створити єдину інформаційну політику. Намагаються, але чи вдасться це зробити? Виникають певні сумніви, оскільки за останні місяці я бачу посилення протиріч між різними державними інституціями і між окремими фігурами у владі. Зокрема, Януковичем, Азаровим і Клюєвим. Свідченням цього є, зокрема, й організація прес-конференції у день засідання Кабміну. Я не думаю, що це випадковий збіг. А тому немає єдиної інформаційної політики чи так званого єдиного голосу. І це працюватиме проти створення єдиної інформаційної політики влади, яка наприклад існує в Росії», – зауважує Фесенко.

Водночас експерт прогнозує, що і надалі команда Януковича активніше працюватиме над його інформаційною політикою, а тому частіше організовуватиме подібні прес-конференції, зустрічі з журналістами.

«Мені здається, що команда намагається створити більш системну цілеспрямовану політику. Я думаю, що адаптувалася Дарка Чепак і разом з командою політтехнологів працює над пошуком нової інформаційної стилістики президента. Помітно, що одночасно активно своєю політикою почали займатися Азаров і Клюєв. Тобто ми бачимо зараз три інформаційні політики влади. З точки зору створення певного авторитарного режиму або режиму керованої демократії, як в Росії, – це безумовний мінус. Це внутрішній плюралізм. Якщо б у нас не була така слабка опозиція, то цим можна було б користатися», – зазначає Фесенко.

На його думку, команда Януковича «балансуватиме між керованістю інформаційних подач, а з іншого боку - з певною відкритістю, плюралізмом, демократичністю, які також демонструватиме».

«Можливо, частіше організовуватимуть такі прес-конференції, наприклад, раз в квартал, як це було в Ющенка. Шукатимуть формат, який би давав більше позитиву та мінімізував проблемні питання, нейтралізував негативні емоції, які є в суспільстві по відношенню до влади, зокрема, і до президента», – додав Фесенко.

Нагадаємо, сьогодні відбулася підсумкова прес-конференція президента Віктора Януковича.

Водночас сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров провів чергове засідання Кабміну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.