НОВИНИ

Опозиційні партії об’єднуються, а провладні – «торгуються»

Процес об’єднання опозиційних політичних партій активізувався у грудні. Водночас Народна партія та «Сильна Україна» дещо загальмували приєднання до Партії регіонів.

Так, 18 грудня до Соціалістичної партії на чолі з Олександром Морозом приєдналися Селянська партія, партія "Соціалістична Україна", партія "Всеукраїнська партія "Дітей війни", партія "Діти війни "Народна партія України" і партія "Козацька слава".

Коментуючи це рішення, лідер СПУ Олександр Мороз наголосив, що переговори про об'єднання велися більше ніж із 10 партіями і з частиною з них вони тривають наразі.

Інші 5 партій об’єдналися напередодні. 17 грудня Делегати об'єднавчого з'їзду від партій «Справедливість», «Народна влада», Української селянської демократичної партії, «Всеукраїнського патріотичного союзу» і Партії відродження села прийняли рішення про утворення нової лівоцентристської партії на базі партії «Справедливість». Очолив нове політичне об'єднання колишній міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко.

Також,  18 грудня На спільному засіданні дніпропетровських обласних організацій Української народної партії та «Нашої України» ухвалено спільну заяву щодо об'єднання цих політичних сил та координації поточної діяльності. 

За кілька днів до цього Запорізька міська організація політичної партії «Сильна Україна» ухвалила рішення про припинення переговорного процесу про об'єднання з Партією регіонів, вимагаючи зміни керівника Запорізької міської організації Партії регіонів Володимира Кальцева.

Про приєднання «Сильної України» до Партії регіонів 16 серпня заявив прем'єр-міністр, лідер Партії регіонів Микола Азаров.

Разом з тим, станом на кінець листопада переговори щодо об'єднання партій поки не наблизилися до компромісу. Причиною цього стало небажання керівництва Партії регіонів виконувати кадрові вимоги Тігіпка, а також негативне сприйняття нових ініціатив Тігіпка - введення податку на багатство та операції з офшорами.

Лідер іншої політичної партії, яка мала намір приєднатися до ПР, - Володимир Литвин 12 грудня заявив, що Народна партія повинна припинити бути донором для інших політичних партій, хоча за місяць до цього він заявляв, що переговори тривають.

«…Ми не повинні намагатися комусь здатися, до когось притулитися. Ми виразна і солідна політична сила й будемо діяти в інтересах країни», - сказав Литвин.

Як відомо, у серпні Володимир Литвин виключав вливання його політичної сили в Партію регіонів, підкреслюючи, що мова може йти лише про об'єднання.

У цей же час опозиція розглядає можливість йди на вибори єдиним списком. Зокрема, сьогодні, 20 грудня оприлюднено лист лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, яка закликала опозицію об’єднатися в єдиний партійний список на основі нейтральної партії та в єдиний список для висунення кандидатів на мажоритарних округах.

Наприкінці листопада, за словами лідера партії "Фронт змін" Арсенія Яценюка, політичні партії, що входять до Комітету опору диктатурі, створили робочу групу з формування єдиного списку кандидатів у депутати Верховної Ради на вибори в 2012 році за мажоритарними округами.

16 грудня, Голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко запропонував Яценюку  очолити єдиний список на виборах як найрейтинговіший політик опозиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.