НОВИНИ

Рада заборонила рекламувати ліки, що відпускаються за рецептами

Верховна Рада заборонила рекламу лікарських засобів, застосування й відпуск яких дозволяється тільки за рецептом лікаря, а також тих, які внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів.

За прийняття в цілому законопроекту №7007 проголосували 237 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Відповідно до закону, дозволяється реклама лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря й не внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів.

Перелік лікарських засобів, заборонених до рекламування, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Вимоги до реклами таких лікарських засобів установлюються законом «Про рекламу».

Критерії, що застосовуються при визначенні лікарських засобів, рекламування яких заборонено, затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Рішення про віднесення лікарського засобу до лікарських засобів, рекламування яких заборонено, приймається під час державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу із внесенням відповідної інформації до Державного реєстру лікарських засобів.

Нагадаємо,  6 жовтня Верховна Рада відмовилася обмежувати рекламу ліків.

Як відомо, у квітні Верховна Рада ввела обов'язкове розміщення на рекламі лікарських засобів попередження про можливу загрозу самолікування здоров’я людини.

Влітку в Кабміні повідомляли, що мають намір запропонувати Верховній Раді ввести заборону на використання образу лікаря в рекламі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.