НОВИНИ

Рада заборонити податковій і Нацраді перевіряти ЗМІ перед виборами

Верховна Рада має намір рекомендувати державним установам запровадити мораторій на проведення перевірок засобів масової інформації на період кампанії з виборів парламенту.

За прийняття відповідного проекту постанови №9311 у першому читанні проголосували 287 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Тижня.

Згідно з пояснювальною запискою, проектом постанови передбачається звернутися до Кабінету Міністрів України з дорученням та, окремо, до Державної податкової адміністрації України і Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення – з рекомендацією запровадити мораторій на проведення перевірок засобів масової інформації контролюючими органами.

Автори проекту постанови вважають, що планові та позапланові перевірки у період виборчого процесу і ймовірні зловживання з боку осіб, які здійснюють перевірки, можуть призвести до порушення конституційних гарантій на свободу слова в Україні, негативно вплинути на процес забезпечення об’єктивного та безперешкодного висвітлення ходу передвиборної кампанії.

Нагадаємо, 23 вересня Рада відмовилася заборонити перевірки ЗМІ будь-якої форми власності в період передвиборної агітації на парламентських, президентських і місцевих виборах органами або посадовими особами, уповноваженими здійснювати державний контроль.

Чергові вибори до Верховної Ради повинні відбутися 28 жовтня 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.