НОВИНИ

Євродипломат: угоду про асоціацію України з ЄС підпишуть не раніше 2016 року

Ймовірною датою підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС є 2016 рік. Про це в інтерв’ю The EUobserver сказав дипломат ЄС

Під час саміту Україна-ЄС 19 грудня президент Ради ЄС Херман Ван Ромпей зазначив: «Парламентські вибори наступного року стануть лакмусовим папірцем. Проведення цих виборів повинно буде відповідати вимогам ОБСЄ, в тому числі і щодо рівних умов для всіх кандидатів. Абсолютно необхідним є, щоб всі вони могли здійснювати свої права (для роботи в якості кандидатів – Ред.), - зазначив він.

Коментуючи заяви вищих політиків дипломат ЄС в інтерв’ю The EUobserver в свою чергу зазначив: «Вони нізащо не ризикуватимуть випустивши її (Юлію Тимошенко – Ред.) перед виборами. Через це ОБСЄ буде змушений дійти висновку, що вибори не є вільними та справедливими, і ЄС повинен відреагувати».

Саме тому, на його думку, угоду про асоціацію в 2012 році також підписано не буде. Більш реалістичною датою підписання дипломат вважає 2016 рік.

Нагадаємо, 19 грудня Україна та Європейський Союз оголосили про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію. Так, сторони «підійшли до завершення узгодження тексту Угоди про асоціацію та готові до підготовки до підписання для подальшої імплементації». Втім керівники ЄС вказали на важливість дотримання Україною демократичних принципів. Так, зокрема, Херман Ван Ромпей наголосив: «Наші занепокоєння пов'язані з певною заполітизованістю судової системи в України, і власне показовою є справа Тимошенко. Разом з тим ключовим моментом є обов'язкове дотримання міжнародних стандартів. Також йдеться про свободу ЗМІ, про свободу зібрань», - зазначив Ван Ромпей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.