НОВИНИ

«Регіонал» пояснив, що влада сприймає критику ЄС крізь призму газової проблеми

Порядок денний саміту Україна ЄС, який відбудеться 19 грудня, передбачає розгляд багатьох питань, а не лише угоду про асоціацію. Про це заявив заступник голови фракції Партії регіонів Владислав Лук’янов.

За його словами, зараз постало дуже гостре питання у зв’язку з непрозорими переговорами країн Євросоюзу з російською стороною щодо так званих нових газових угод.

«Тож і критику стосовно «справи Тимошенко» сприймають у владі крізь призму газової проблеми», - пояснив Лук’янов.

Він переконаний, що Європа мусила б сама для себе чітко визначитися.

«Якщо вона відстоює свої економічні інтереси – це одна справа. Якщо незалежність судового розслідування та суверенітет держави є головними чинниками, то виникає запитання: чому ці країни знехтували енергетичною хартією, за якою вони мали б урахувати позицію України стосовно газогону «Південний потік», – наголосив «регіонал».

Як повідомлялось, раніше Лук’янов заявляв, що якщо Європа не поважає Україну як суверенну вільну державу, то ярмо нам не потрібне.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.

З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський СоюзСША, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.

В черговому проекті резолюції, ПАРЄ висловлює стурбованість щодо кримінальних справ, порушених відповідно до статей 364 (зловживання посадовими повноваженнями) і 365 (перевищення посадових повноважень) Кримінального кодексу України щодо низки колишніх членів уряду, у тому числі проти колишнього міністра внутрішніх справ пана Юрія Луценка, колишнього виконуючого обов'язки міністра оборони пана Валерія Іващенка, колишнього першого заступника міністра юстиції пана Євгена Корнійчука, також колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.