НОВИНИ

У львівській школі будують криївку УПА

В кабінеті історії однієї з місцевих шкіл - учні вивчатимуть історію визвольного руху безпосередньо у партизанському укритті.

Криївку в розрізі обладнають так, як виглядав справжній сховок. Там будуть макети зброї, гасова лампа, друкарська машинка і, звичайно, замаскований лаз.

Ініціатор підпільного кабінету історії Андрій Бень вважає, що криївка у розрізі розповідатиме про побут повстанців. Учні зможуть побачити, як жили та воювали бійці УПА.

Створити макет схованки допомагають діти після уроків. Криївку як і належить роблять з дерева, зверху вона буде замаскована травою та опалим листям.

Ініціатори будівництва кажуть вони добре знають, як виглядає справжній сховок УПА, адже неодноразово реставрували лісові криївки.

Серед речей повстанців - стіл, лавка і тапчан. На стіні обов'язково образ Покрови.

«Образ обов»язково повинен бути бо наша релігія то постійно є заснована на зберіганні нашої державності і козацтво навіть і людей які воювали за свою державу постійно мали образ біля себе», - розповів реставратор  Тарас Польовий.

Учителі впевненні, що до класу –музею приходитимуть учні інших навчальних закладів, адже побачити макет справжньої криївки у Львові практично неможливо.

«В нашій школі це є елемент пам'яті, тому що ми повинні пам'ятати тих людей, які внесли вагомий внесок у становлення держави», - пояснила директор школи  Валентина Звежинська,

Криївку планують добудувати вже за кілька днів, а згодом переобладнати та доповнити історичним матеріалом увесь клас.

Як повідомляло, зважаючи на те, що історія УПА у шкільних підручниках займає невелику частину навчального матеріалу, а в програмі рекомендованих для шкіл виховних заходів немає пункту про відзначення дати створення УПА, на Західній Україні школярам розповідають правду про повстанців за допомогою навчально-демонстраційного підручника «УПА. Історія нескорених».

Зокрема представники Центру досліджень визвольного руху за сприяння активістів Зарваницької ініціативи вже провели низку уроків, де розповіли про діяльність Української повстанської армії.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.