НОВИНИ

Пшонка розказав, коли модернізують Кримінально-процесуальний кодекс

Новий Кримінально-процесуальний кодекс буде внесений до Верховної Ради на початку 2012 року. Про це заявив генпрокурор Віктор Пшонка в ефірі телеканалу «Інтер».

Відповідаючи на питання, коли новий Кримінально-процесуальний кодекс буде внесений до Верховної Ради, він відповів: «З цим затягувати не варто».

«Особисто президент Віктор Федорович Янукович ініціював прийняття нового проекту Кримінально-процесуального кодексу, як і в цілому реформування кримінальної юстиції, багато було проведено цікавої роботи», - розповів генпрокурор.

«Є проект, модернізований проект кодексу, я думаю, що на початку наступного року він буде обговорюватися вже у Верховній Раді», - зазначив Пшонка.

«Вносити кодекс буде сам президент», - підсумував глава ГПУ.

Як повідомлялось, президент Віктор Янукович сподівався, що Верховна Рада прийме новий Кримінально-процесуальний кодекс в 2011 році. Проект нової редакції КПК передбачає право обвинувачуваного в скоєнні особливо тяжкого злочину скористатися судом присяжних.

1 червня Верховна Рада відмовилася ввести суд присяжних.

Експерти стверджують, що документ нічого не змінить, а кримінальний процес фактично залежатиме від політсил, що перебуватимуть при владі. 

Водночас радник президента-керівник головного управління Адміністрації президента з питань судоустрою Андрій Портнов прогнозує, що прийняття нової редакції КПК буде сприяти значній дебюрократизації процесуальних дій і економії державних коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.