НОВИНИ

  ▪   Алла Лазарева

Рада Європи призначила дату слухань по Україні

16 грудня Моніторинговий комітет Ради Європи оприлюднив заяву щодо ситуації в Україні. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

Документ, ухвалений членами комітету, передовсім вимагає припинити кримінальні переслідування членів колишнього уряду.

«Колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка треба звільнити відразу через дві причини: гуманітарну та політичну», - зазначається в декларації, наголошуючи на недоброму стані здоров’я обох чоловіків, які до того ж перебувають у статусі звинувачених, а не засуджених.

Заява Моніторингового комітету містить посилання на проект звіту доповідачок Майліс Репс та Маріетти де Пурбе-Лінден:

«Асамблея вважає, що поле застосування 364 та 365 статей є занадто широким. Ці статті, отже, дозволяють здійснювати переслідування постфактум за нормальні політичні рішення. Це суперечить принципам правової держави та є неприпустимим».

Асамблея наголошує, що оцінка політичних рішень та їхніх наслідків є прерогативою парламентів та в кінцевому рахунку виборців, але не судів. Повний текст доповіді нині залишається конфіденційною інформацією, закритою для преси.

Моніторинговий комітет ПАРЄ привертає увагу до «системних погалин» у роботі українського судочинства. Йдеться про брак незалежності суддів, надмірне застосування превентивного позбавлення волі осіб, які перебувають під слідством. Документ критикує новий виборчий закон, ухвалений Верховною Радою, та закликає до завершення конституційної реформи.

Цієї п’ятниці у Страсбургу було вирішено, що доповідь по Україні буде обговорюватися в Палаці Європи в четвер, 26 січня. Україна входить до списку десяти держав-членів Ради Європи, які перебувають під процедурою моніторингу.

Як повідомляв Тиждень, у засіданні Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи брали участь український міністр юстиції Олександр Лавринович та Валерія Лутковська - уповноважений українського уряду у справах Європейського Суду з прав людини.

Зокрема, під час виступу Лавринович визнав численні недоліки української демократії та факт, що далеко не всі зобов’язання, які держава взяла на себе під час вступу до Ради Європи, себто в 1995 році, вже виконані.

Натомість, він не погодився з тим, аби вважати судові провадження проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших колишніх урядовців політичними переслідуваннями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.