НОВИНИ

  ▪   Алла Лазарева

У Парижі ПАРЄ обговорює проблеми з демократією в Україні

15 грудня в Парижі працює Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи. І засіданні беруть участь український міністр юстиції Олександр Лавринович та Валерія Лутковська - уповноважений українського уряду у справах Європейського Суду з прав людини.

Як розповів Тижню один з адміністраторів заходу, всі учасники отримали до ознайомлення проект доповіді «Функціонування демократичних інституцій в Україні», написаний доповідачками Майліс Репс (Естонія) та Маріеттою де Пурбе-Лундин (Щвеція).

«Документ ще має статус конфіденційного, він підлягатиме обговоренню та уточненню та стане публічним пізніше», - уточнили в прес-службі Ради Європи.

На засіданні Моніторингового комітету виступив український міністр Олександр Лавринович та члени постійної української делегації в ПАРЄ Сергій Головатий та Ольга Герасим’юк. Згідно з інформацією одного з членів французької делегації, «загалом зміст проекту резолюції є досить жорстким, проте про санкції проти України поки що не йдеться».

Лавринович визнав численні недоліки української демократії та факт, що далеко не всі зобов’язання, які держава взяла на себе під час вступу до Ради Європи, себто в 1995 році, вже виконані.

Натомість, він не погодився з тим, аби вважати судові провадження проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших колишніх урядовців політичними переслідуваннями.

Щойно проект резолюції було завтерджено голосуванням членів Моніторингового Комітету. Згідно з інформацією одного з західно-європейських депутатів, проект резолюції схвалює факт співпраці України з Венеціанською Комісією, яка досліджує відповідність українських законів європейським стандартам, але висловлює жаль, що чимало рекомендацій з боку фахівців Венеціанської комісії потім не враховуються.

«Доповідачки Майліс Репс та Маріетта де Пурбе-Лундин поставили в проекті свого звіту рекомендацію змінити формулювання статей 364 та 365 Кримінального кодексу України, - розповів співбесідник Тижня. - Якщо цю пораду буде враховано українською стороною, це дозволить не лише гідно вийти з ситуації довкола ув’язнення Юлії Тимошенко, але й звільнити від непропорційних покарань багато інших українських громадян».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.