НОВИНИ

Після виборів Смірнова можуть усунути від влади у Придністров'ї

Чинного президента та одного із фаворитів у президентських виборах Придністровської Молдовської Республіки Ігоря Смірнова за вказівкою Москви можуть усунути від влади. Про це для Тижня пише Олександр Крамар.

Як пише автор, участь у виборах, що відбулися 11 грудня, взяли шість кандидатів: чинний президент Ігорь Смірнов, нинішній спікер Анатолій Камінський, його попередник Євгеній Шевчук, лідери місцевих комуністів Олєг Хоржан та руху «Прорив» Дмітрій Соін, а також політолог і журналіст Андрєй Сафонов. Наперед визначеними фаворитами були нинішні і колишні можновладці Смірнов, Шевчук та Камінскій. Причому останнього Москва відкрито підтримувала, а від першого так само відверто вимагала відмовитися від участі у перегонах.

«Нині очевидно, що доля регіону вирішуватиметься за його межами. Доки в Тирасполі місцеві можновладці з’ясовують між собою стосунки, у Москві відбулася зустріч заступника міністра закордонних справ Ґріґорія Карасіна та молдовського посла Андрєя Нєгуцу, під час якої чиновники «обмінялися думками» щодо подальшого розвитку російсько-молдовських відносин та проблеми молдовсько-придністровського врегулювання», – пише автор.

Він переконаний, що Смірнова відсторонять від влади після виборів.

«Ймовірність відсторонення Смірнова від влади майже стовідсоткова. Єдиний можливий для нього шанс продовжити свою агонію – це добитися визнання виборів недійсними та відтермінувати час своєї заміни на більш чутливого до волі Москви кандидата, принаймні до запланованих на 16 грудня виборів президента Молдови. Тоді, можливо, йому вдалося б зірвати не зовсім зрозумілу наразі комбінацію, за якою Кишинів має отримати сприяння Москви у вирішенні придністровської проблеми на основі визнання територіальної цілісності Молдови, а Кишинів в обмін на це змінити чи хоча б скоригувати свій геополітичний курс», – зазначає автор.

«Хоч як це парадоксально, у ситуації, що склалася, Ігорю Смірнову залишається сподіватися лише на неформальну підтримку Бухареста і тих кіл у Молдові, які розуміють, що реінтеграція Придністров’я може поставити хрест на перспективі «возз'єднання» Румунії та Молдови і відіграти роль такого собі троянського коня у геополітичному змаганні Євразійського та Європейського союзів за Молдову», – додає автор.

Детальніше читайте у матеріалі «Придністров’я також відмовилося голосувати за фаворита Кремля»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.