НОВИНИ

Тисячі росіян вийшли на мітинги проти фальсифікацій на виборах. Вже є затримані

У суботу в російських містах проходять масові мітинги, учасники яких висловлюють незгоду з підсумками виборів до Держдуми, на яких майже 50% голосів отримала партія "Єдина Росія".

Близько 15 тисяч людей зібралися біля сцени на Болотяній площі в Москві, де о 14.00 за місцевим часом розпочався мітинг незгодних з підсумками виборів до Держдуми. Народ швидко прибуває.

До місця проведення прийшли люди різного віку - від молоді до пенсіонерів. Один з плакатів на сцені говорить "Росія буде вільною". В руках у людей - плакати з гаслами "Нам потрібні чесні вибори", "Вимагаємо перерахунку голосів".

Близько 3 тисяч людей вийшли на мітинг незгодних у Новосибірську. На несанкціонований мітинг у Хабаровську вийшло близько 60 людей.

На акції у Воронежі, у якому бере участь близько 300 осіб, роздають газети і білі стрічки. Приблизно стільки ж людей вийшли на вулиці у Кемерово, Новокузнецьку, Пензі, Читі та інших містах Росії. За неофіційними даними, у Владивостоці пройшов мітинг за участю 1500 осіб.

За даними правоохоронних органів, число затриманих на мітингах в різних російських містах не перевищує 50 осіб. За офіційними даними, найбільше людей - близько 40 - було затримано в Хабаровську. По кілька людей затримано в Читі, Іркутську і Благовєщенську.

Разом з тим партія «Яблоко» повідомляє про затримання їхнього лідера місцевої організації партії в Ульяновську за розклеювання листівок із закликом прийти на мітинг. Йому пред’явлено звинувачення по статті «вандалізм».

Нагадаємо, за даними ЦВК Росії, "Єдина Росія" отримує в новій Держдумі 238 депутатських місць, у КПРФ буде 92 депутатських мандата, у "Справедливої ​​Росії" - 64, у ЛДПР - 56.

Громадськість Росії, включно із опозиційними політичними партіями, заявила про масові фальсифікаці під час виборів в Держдуму. Про порушення під час виборів заявили спостерігачі ОБСЄ та ПАРЄ.

У країні почалися акції протесту проти фальсифікацій. Сьогодні, 10 грудня, проходить загальноросійська акція протесту проти результатів виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.