НОВИНИ

Експерт: ядерна зброя не допомогла б Україні у стримуванні Росії

Кореспондент газети Washington Post, лауреат Пулітцерівської премії за книгу про ядерні перегони між США та СРСР Девід Гоффман не вважає, що Україна зробила помилку, відмовившись від частки радянських ядерних арсеналів. Про це він сказав в інтерв’ю Українському тижню.

Коментуючи заяви, які доволі часто лунають в Україні, про те, що з ядерною зброєю країна була би сильнішою та захищенішою, Гоффман сказав: «Вважаю, що такі аргументи хибні».

«Ті, хто про це заявляє, напевне, не думають про те, яку насправді цінність мали би ті ядерні озброєння для України. Я кажу про їхню цінність як стримувального чинника. Хто тієї зброї боявся б? Не думаю, що це була б Росія. У неї такої зброї набагато більше, ніж було б в України. Крім того, РФ контролювала всі коди для запуску ракет. На мою думку, коли Радянський Союз розпався, цінність тієї ядерної зброї як стримувального чинника і її політична цінність почали втрачатися», - відзначив Девід Гоффман, додавши, що зараз  Україна, напевне, у кращій безпеці й витрачає на оборону менше коштів.

«Чи ви думаєте, що у вашої держави були б зараз ліпші відносини з іншими державами та НАТО, якби вона мала на своїй території радянські ракети? Україна мусила б утримувати ті озброєння, видобувати уран, думати, як не допустити вибуху, оберігати їх, охороняти від викрадень. І, крім того, було б безліч ускладнень. Не тому, що хтось боявся б використання тієї зброї Україною, а тому, що сучасним світовим загрозам не можна дати раду ядерним озброєнням. Чи можна захиститися ядерними ракетами від бен Ладена чи подібних? », - відзначив Гоффман.

За його словами, фактом є те, що цінність і американської, і російської зброї масового знищення знижується. «Вона застаріває. Можливо, не повністю. У певних проблемних регіонах має певну вагу. Але навіщо це було б потрібно Україні?», - відзначив він.

Більше про це читайте у статті «Мертва рука досі на кнопці» у № 50 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.