НОВИНИ

Громадяни Афганістану й Пакистану негативно сприймають співпрацю Заходу з мусульманським світом

В Сенегалі та Мавританїі найбільш позитивно сприймають відносини між мусульманським світом та Заходом, тоді як в Афганістані та Пакистані – громадяни найменш прихильні до такої співпраці. Про це йдеться у звіті дослідницького центру Abu Dhabi Gallup Center

Дослідження проводилося у 48 країнах Африки, Перської затоки та Західу.  За результатами опитування розроблено індекс сприйняття відносин мусульмани-Захід. Індекс вимірює як різні народи світу бачать відносини між двома спільнотами, а також рівень взаємної поваги та спільні інтереси. Чим вище індекс тим більш позитивним є ставлення мусульман до Заходу і навпаки.

Дослідження виявило, що країни, які розглядають відносини між двома суспільствами найбільш позитивно, є в переважній більшості бідними, з низьким рівнем освіченості та значним чином залежать від західної допомоги. Так, найбільш позитивно відносини мусульманського світу з Заходом сприймають у Сенегалі, де індекс склав 88 пунктів. До десятка країн, які також прихильні до співпраці між мусульманами та Заходом належать Мавританія (84 пункти), Малі (82 пункти), Гвінея (81), Буркіна Фасо (76) та Туніс (75). Цікаво, що рік тому цей індекс для Тунісу становив 63 пункти. Після демократичної революції та мирних перетворень він піднявся на 12 позначок. 

І хоча вважається, що релігія часто є бар’єром для відносин між Заходом та мусульманами, дослідження свідчить про те, що майже всі жителі (95%) групи найбільш позитивно налаштованих до Заходу.

Між тим, найгірше співпрацю між мусульманами та Заходом сприймають в Афганістані, де індекс становить 36 пунктів. Найменш прихильні до співпраці з Заходом також Пакистан (38), Індія (40), Ємен (44), Бангладеш (44), Киргизстан (47), Сирія (47) та Лівія (48).

Крім того, дослідження виявило, що за кілька років у деяких країнах суттєво змінилась кількість прихильників тіснішого співробітництва між мусульманами та Заходом. Так, якщо в 2007 році 70% вважали таку співпрацю важливою та потрібною, то в 2011 році такої думки дотримуються вже 56% громадян. Таке падіння підтримки відбулося і в Єгипті, Лівані, Саудівській Аравії, Туреччині, Великій Британії, Німеччині, Франції.

Дослідження було проведено шляхом особистого опитування приблизно 1 тис громадян віком від 15 років у кожній країні в період від 2007 до 2011 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.