НОВИНИ

МЗС РФ звинувачує деяких міжнародних спостерігачів у необ'єктивній оцінці виборів

Зовнішньополітичне відомство Росії вважає, що право на остаточну оцінку підсумків голосування належить громадянам країни. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС РФ.

«Найбільш чітко це положення зафіксовано в заявах місій спостерігачів від СНД, ШОС (Шанхайська організація співробітництва) і групи незалежних міжнародних спостерігачів», - сказано у повідомленні.

«У більш розпливчастій формі воно міститься в спільному висновку місії зі спостереження за виборами у складі БДІПЛ ОБСЄ, ПА ОБСЄ і ПАРЄ. Не залишаться непоміченими зазначені спостерігачами факти порушень у ході виборів. Вони будуть уважно розглянуті ЦВК Росії», - запевнили у МЗС Росії.

Разом з тим, зазначається у повідомленні, «деякі міжнародні місії зі спостереження за виборами допустили необ'єктивні і спірні політизовані оцінки, з якими ми не можемо погодитися».

«Виходимо з того, що вибори проводяться, насамперед, в інтересах російських громадян, і саме їм по праву належить остаточна оцінка підсумків голосування», - зазначили у російському МЗС.

За даними відомства, загалом на виборах до Держдуми РФ були присутні близько 700 міжнародних спостерігачів, у тому числі від БДІПЛ ОБСЄ - 205 спостерігачів, від СНД - 203, ПА ОБСЄ - 100, ПАРЄ - 42, ШОС - 17, Північної Ради - 6.

Відбулися вибори до Державної Думи привернули велику увагу міжнародних спостерігачів, які були запрошені російською стороною відповідно до наявних у неї зобов'язаннями. Загальна їх кількість склала близько 700 осіб, у тому числі від БДІПЛ ОБСЄ - 205 спостерігачів, від СНД - 203, ПА ОБСЄ - 100, ПАРЄ - 42, ШОС - 17, Північної Ради - 6.

Після виборів, спостерігачі від ОБСЄ та ПАРЄ розкритикували вибори до російської Держдуми. За їхніми даними, вибори супроводжувалися численними порушеннями.

Про «серйозну заклопотаність» з приводу проведення парламентських виборів в Росії заявила також держсекретар США Гілларі Клінтон. У відповідь МЗС Росії назвали заяву Клінтон неприйнятною, зазначивши, що електоральна система самих США далека від досконалості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.