НОВИНИ

  ▪   Алла Лазарева

У Брюселі сподіваються, що Київ не піде шляхом Москви

Наступного року українські парламентські вибори не мусять відтворити російську схему. Про це кореспонденту Тижня заявив політичний радник групи консерваторів та реформаторів у Європейському парламенті, автор спеціальної доповіді Європейського парламенту про відносини ЄС з Росією Войцех Данескі.

«Російські вибори характерні тим, що чимало опозиційних партій не змогли взяти участь у виборах. Якби в перегонах брала повноцінну участь опозиція, успіх комуністів, гадаю, не був би таким потужним. Без чесних, адекватних реальним політичним симпатіям, виборів, у Росії годі чекати змін. Бо новий склад Думи знову буде пропутінським. Комуністи - то є також підтримка Путіна. А Путін, поза сумнівами, знову стане президентом. Нинішня ситуація не є доброю для Росії, але також і для Європи, бо з такою Росією буде важко порозумітися» - пояснив Данескі.

Він вважає, що наступного року українські вибори не будуть відповідати російській схемі, як це час від часу прогнозують інші аналітики.

«Українське суспільство має іншу структуру. Вона практично не змінилася з 2004 року. Сьогодні в Україні влада одна, але завтра в олігархічних груп інтереси можуть змінитися, і влада тоді також зміниться. Український плюралізм остаточно не знищено. Опозиційні партії існують, їм поки що не заборонено брати участь у виборах», наголосив Данескі.

Як повідомлялося, за результатами опрацювання 99,99% бюлетенів виборів у Держдуму Росії, 49,3% голосів дісталися «Єдиній Росії». 19,2% отримала Комуністична партія РФ, 13,25% - «Справедлива Росія», 12,0% - Ліберально-демократична партія Росії. Таким чином «Єдина Росія» одержить 238 мандатів у новій Держдумі, КПРФ - 92 мандата, 64 мандата дістануться «Справедливій Росії» і 56 - ЛДПР.

Нагадаємо, вибори до Держдуми Росії відбулися 4 грудня.


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.