НОВИНИ

Гриценко: найкращим подарунком армії було б звільнення Єжеля

Міністром оборони повинна бути людина, яка насправді розуміє армію і може дбати про неї. Про це заявив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

«Розуміючи в якій складній ситуації зараз знаходяться і офіцери, і особовий склад української армії, найкращим подарунком для них було би, якби президент Янукович, він же верховний головнокомандувач Збройних Сил, підписав указ про звільнення чинного міністра оборони і призначив би на його місце людину, яка насправді розуміє армію і дбатиме про неї», - наголосив Гриценко.

Він переконаний, в Україні є чесні та порядні люди, які не турбуватимуться про власну кишеню, про те, як заробити на тендерах чи на солдатському котлі, а займатимуться бойовою підготовкою солдат.

«Чинний міністр оборони Михайло Єжель до таких не належить. Це видно за півтора роки його роботи на посаді», - наголосив Гриценко.

Водночас, він зазначив, що сам не претендує на пост очільника оборонного відомства і не погодиться, якщо йому таку посаду запропонують.

Також Гриценко привітав усіх професійних воїнів зі святом – Днем Збройних Сил України. Він вкотре підкреслив, українська армія зараз перебуває у складних умовах: застаріла техніка, згорнута бойова підготовка, недостатнє фінансування.

«Все, що тримається, тримається на людях. Тому за людей і у погонах, і без них, які несуть бойове чергування, забезпечуючи наш спокій, які готові включитися у захист України будь-якої миті, за тих, хто справді є воїном за духом і залишається таким у цивільному житті, сьогодні можна чесно підняти фронтових 100 грам», - відзначив Гриценко.

Як повідомлялось, 6 грудня українська армія святкує 20-річчя з дня створення, хоча офіційно це свято з’явилося в календарі 18 років тому.

Віктор Янукович привітав військовослужбовців і ветеранів з 20-річчям Української армії, підкресливши, що створення дієздатних та ефективних збройних сил, є важливим кроком у становленні незалежної держави, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність.

Янукович заявив, що ефективне реформування української армії залишається одним з найважливіших пріоритетів влади.

«Українську армію чекають радикальні зміни. Як президент і Верховний Головнокомандувач я впевнений, що із затвердженням нових редакцій стратегічних документів оборонного планування процес побудови нової армії набуде чітко визначену перспективу», - сказав Янукович.

Нагадаємо, на честь ювілею ЗСУ о 21:00 у Києві, Одесі, Севастополі, Керчі, а також у містах Вінниці, Львові, Житомирі, Рівному та Дніпропетровську відбудуться святкові феєрверки з двадцяти залпів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.