НОВИНИ

Янукович похвалився, що одягнув на Україну «пояс безпеки і стабільності»

У державному бюджеті на 2012 рік буде збільшено фінансування Збройних сил України. Про це президент України Віктор Янукович заявив на урочистостях з нагоди 20-ї річниці ЗСУ.

Янукович підкреслив, що його метою є створення сучасної професійної, потужної, технічно оснащеної і мобільної армії, яка виступатиме надійним гарантом безпеки нашої держави.

«Завдяки впровадженню політики позаблоковості, навколо України утворено пояс безпеки і стабільності. Досягнуто суттєвих зрушень у зміцненні відносин і розширенні співробітництва з нашими сусідами і, насамперед, з Російською Федерацією, країнами Європейського Союзу. Збережено конструктивний формат взаємовигідних відносин з Північноатлантичним альянсом», - сказав Янукович.

За його словами, успіхи у зовнішній політиці дозволили нам зосередити основні зусилля на вирішенні економічних проблем, від успішного подолання яких, у першу чергу, залежить подальша розбудова національних Збройних сил.

«Ефективне реформування українського війська залишається одним із найважливіших пріоритетів влади. Українську армію очікують радикальні зміни», - наголосив він.

«Як президент і Верховний головнокомандувач я впевнений, що із затвердженням нових редакцій стратегічних документів оборонного планування процес побудови нової армії набуде чітко визначеної перспективи. Мені добре відомий стан справ у Збройних силах. Вони переживають ті самі негаразди, що й держава та суспільство в цілому», - сказав Янукович.

Зокрема, за його словами, сьогодні дуже важливо забезпечити армію новою та модернізованою технікою. Це вимагає застосування сучасних підходів до ресурсного та матеріально-технічного забезпечення, підкреслив він.

«Розв’язанню цих та інших нагальних проблем Збройних сил України покликаний сприяти оборонний бюджет 2012 року. В ньому в середньому у три рази передбачено збільшення видатків на розвиток озброєння та військової техніки, майже у два рази – на підготовку військ. Це надасть можливість українській армії розпочати перехід від «бюджету проїдання» до бюджету реформування та розвитку Збройних сил», - сказав він.

За словами Януковича, сьогодні необхідно вжити заходів для збереження офіцерських кадрів, підняття престижу військової служби. Особливо це стосується посад командирів нижчої та середньої ланки.

Як повідомлялось, у лютому Янукович заявив, що Україна здійснює практичні кроки у переході на професійну армію.

«Я не відмовляюся від своєї програми, я її  виконую. І ми обов’язково будемо йти тим шляхом, на якому я робив наголос у своїй  передвиборчій програмі», – додав президент.

У березні мінстр оборони Михайло Єжель заявляв, що повний перехід на контрактну армію може відбутися після 2021 року. «Об'єктивно я можу сказати, що років через 20, може, через 10, може, через 15", - повідомив Єжель, відповідаючи на запитання про те, коли можна чекати скасування призову.

А вже у серпні Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) відмовився визнати протиправною бездіяльність Віктора Януковича у зв'язку з невиконанням ним обіцянок, даних напередодні виборів глави держави в 2010 році.

Автор скандального позову Дмитро Ільченко звернувся до суду в червні, звинувативши президента у невиконанні низки передвиборчих обіцянок, в тому числі і обіцянку про перехід на контрактну армію з 1 січня 2011 року.

Ільченко вказав у позові, що Янукович обіцяв у разі обрання його президентом зробити ряд дій, але слова не дотримав, внаслідок чого порушив права позивача як виборця і завдав йому значних втрат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.