НОВИНИ

Генконсул Росії знову нагадав про «неприродну і спотворену» мовну ситуацію в Криму

Генеральний консул Російської Федерації у Сімферополі Володимир Андрєєв в черговий раз заявив про «неприродну і спотворену» мовну ситуацію в Криму. Про це він заявив у суботу в ефірі севастопольського телеканалу НТС.

Зокрема, за його словами, «ситуація зі статусом російської мови в Криму залишається неприродною, не відповідає правам і інтересам величезного числа людей, якимсь чином штучно спотворена, причому незважаючи на те, що до влади прийшли інші люди».

За словами генконсула, «територія, де, напевно, 99 відсотків населення говорить, думає, мріє російською мовою, чомусь у щоденному використанні (мови – Ред.) має певні обмеження».

Причому, як додав Андрєєв, «зміцнення позицій російської мови жодною мірою не є замахом на статус або права української мови, навпаки, це два взаємнодоповнювані завдання».

Нагадаємо, нещодавно Андрєєв заявив, що «ситуація щодо російської мови (у Криму) не прийнятна і штучно нав'язана, а, українська мова загрожує життю людей, оскільки в аптеках не продають ліки з інструкцією російською мовою.

Голова Кримської організації Української народної партії Олег Фомушкін висунув МЗС Українивимогу - оголосити персоною нон-грата генерального консула Російської Федерації в Сімферополі за образу державної української мови.

Пізніше МЗС України передало генеральному консулові Росії в Сімферополі Володимиру Андрєєву підручник української мови для російськомовних людей і російсько-український розмовник у відповідь на скарги генконсула з приводу недостатнього присутності російської мови в Криму.

Андрєєв у відповідь заявив, що дії МЗС його розсмішили, назвавши їх клоунадою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.