НОВИНИ

СБУ і компанія зі списку WikiLeaks заперечують обвинувачення у стеженні за українцями

СБУ й компанія "Дельта" заперечують обвинувачення WikiLeaks, у стеженні за українцями. Так вони прокоментували появу WikiLeaks інформації про компанії, які пропонують технологічні рішення для контролю українців через засоби зв'язку.

"Згадані українські компанії лише розробляють спецтехніку, одержавши відповідні ліцензії, але не використовують її. Це компетенція тільки СБУ, МВС і інших правоохоронних відомств, які застосовують такі засоби в рамках оперативно-розшукових і кримінальних справ винятково за рішенням суду", - заявила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

У компаніях також заперечують причетність до незаконного стеження.

"Один з напрямків діяльності нашого держпідприємства - дослідження, розробка, створення й продаж засобів для негласного знімання інформації", - говорить директор "Дельти" Олександр Ковтанюк.

"Ми займаємося цим не одне десятиліття. Маємо й ліцензію СБУ, як і десятки інших організацій. Але з подачі WikiLeaks нас обвинуватили в стеженні за українцями! Це ахінея", - сказав він.

У той же час один зі співробітників СБУ впевнений, що диму без вогню не буває: "Я б не став критично ставитися до інформації WikiLeaks. Виключення із правил можуть бути. Але що відбувається насправді, знає дуже вузьке коло посвячених".

Нагадаємо, днями сайт WikiLeaks оприлюднив компанії у 25 країнах, які пропонують технологічні рішення для ведення спостереження за людьми через телефонні переговори, інтернет-з'єднання та смс. Серед них – дві українські компанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.