НОВИНИ

Європарламент просять перевірити, куди Україна 15 років спрямовувала "чорнобильські" гроші

Голова Міжнародної громадської координаційної чорнобильської ради Юрій Бандажевський днями звернувся до депутатів Європарламенту з листом, у якому просить перевірити використання коштів, спрямованих на подолання наслідків аварії на ЧАЕС.

Про це він розповів в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна».

«Ми просимо ініціювати перевірку Європарламентом використання фінансових коштів, скеровуваних Єврокомісією впродовж останніх 15 років на ліквідацію гуманітарних наслідків аварії на ЧАЕС», - зазначив Бандажевський.

Він повідомив, що у нього є інформація з низки чорнобильських проектів, на які Єврокомісія виділяла кошти.

Зокрема, вчений відзначив Іванківський район Київської області - нині один із найбільш забруднених радіонуклідами цезію-137 і строн­цію-90.

«Цей район межує з 30-кілометровою зоною відчуження, стан здоров’я його жителів викликає крайню стурбованість. За період з 1986 по 2009 роки показник поширеності раку щитовидної залози серед населення району збільшився в 40 разів, тоді як до аварії на ЧАЕС це захворювання не реєструвалося. Смертність в Іванківсь­кому районі нині вдвічі перевищує народжуваність», - розповів Бандажевський.

За його словами, у Іванківському районі немає жодного контролю з визначення вмісту радіонуклідів.

«Інформаційного забезпечення на рівні, як убезпечити своє життя на зараженій місцевості, як виживати, теж немає. На наших очах відбувається знищення слов’янської популяції в географічному центрі Європи. Це ж справжній радіаційний ГУЛАГ! Навіть лікарні в Іванкові фактично немає. Є місце, куди звертаються жителі зі скаргами на свої недуги, але немає можливості надати їм потрібну медичну допомогу», - обурюється наковець.

За його словами, про проекти, на які європейці виділяють гроші, в Іванкові нічого не знають.

«Як їх (кошти – Ред.) було використано - запитання цікаве. Сподіваємося, незабаром громадськість дізнається відповідь на нього», - додав він.

Міжнародна громадська координаційна чорнобильська рада об’єднує 21 громадську організацію.

Юрій Бандажевський - відомий учений в галузі радіаційної медицини, доктор медичних наук, професор. Він народився у Білорусі, там зараз живе його родина. З 2009 року він живе й працює в Україні, де очолює Координаційний аналітичний центр «Екологія і здоров’я».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.