НОВИНИ

Джемілєв: цілі ФСБ Росії і СБУ щодо розколу кримських татар співпадають

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв заявляє, що отримує «оперативні дані» щодо плану ФСБ по розколу кримських татар, зміну лідера меджлісу і впровадженню в його склад проросійськи орієнтованих репатріантів.

Про це він розповів тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

Джемілєв розповів, що після того, як він почав цитувати ці «оперативні дані», до нього приходили співробітники СБУ і запитували, чи не міг він ви поділитися інформацією.

«Але, думаю, немає сенсу, вони і так знають. Тому що, виходячи з того, що там написано, наші органи, у тому числі податкова служба, прокуратура, теж беруть участь в цьому плані. Наприклад, з реанімації якихось старих кримінальних справ стосовно членів меджлісу, в тому, щоб "порвати" бізнес кримських татар, які підтримують меджліс», - зазначив Джемілєв.

При цьому глава меджлісу визнав, що спочатку і він думав, що багато пунктів виглядають малоймовірно і несерйозно.

«Нам теж здавалося малоймовірним те, що там викладено. Приміром, те, що стосується протидії моєму висунення на Нобелівську премію. Ну, навіщо це потрібно і кому з кримських татар буде погано, якщо це станеться? Але сумніви розвіялися через півтора місяця. Адже дані надійшли до того, як відповідні події почали розвиватися. Перші відомості ми отримали у травні, другі в жовтні. І все збігається», - зазначив він.

Джемілєв поділився ще одним спостереженням, яке пообіцяв підтвердити і документально: багато завдань, поставлених у плані ФСБ, перегукуються з аналітикою СБУ, які лягають на стіл президенту.

«Порівнюючи оперативні дані з Росії та аналітичні записки СБУ, які направляються до Адміністрації Президента і які нам іноді вдається перехопити - цілі збігаються. СБУ доповідає, що меджліс і кримські татари - найбільш опозиційна до влади сила в Криму, а тому треба підтримувати опозицію меджлісу" , - зазначив Джемілєв.

Нагадаємо, раніше Джемілєв оприлюднив у численних інтерв’ю цитати з документа, який він називає «оперативними даними», розробленими у ФСБ і ГРУ.

За словами Джемілєва, «оперативні дані» містять чіткий план розколу кримськотатарського народу, дискредитації нинішніх лідерів меджлісу, проведення операції зі зміни його лідера й «засилання» до його складу проросійськи орієнтованих кримських татар.

Наступний напрям - інформаційна кампанія (війна), створення ЗМІ всіх різновидів, об’єднаних у медіахолдинг із фінансуванням з Росії, робота російських технологів.

Далі - робота в релігійному середовищі: підтримка опозиційних муфтіяту Криму груп: хабашитів, салафітів, членів «Хізб-ут-тахрір», витіснення «турецького» ісламу «арабським».

Для виконання цих завдань, за словами Джемілєва, на базі проросійських організацій буде створено координаційний штаб, до якого ввійдуть політтехнологи, консультанти з Росії та кримські журналісти. А в кримськотатарському середовищі буде створено новий суспільно-політичний рух, «який повинен узяти на себе роль нової потужної і жорсткої опозиції меджлісу». Бюджет проекту на сьогодні - $20 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.