НОВИНИ

Проти головного редактора київської газети завели справу за розтрату 1,5 млн гривень

Прокуратура 30 листопада порушила кримінальну справу щодо колишнього головного редактора газети «Українська столиця» Петра Щербини. Його звинувачують у тому, що, зловживаючи службовим становищем, протягом 2008-2010 років він здійснив нецільове використання бюджетних коштів на загальну суму понад 1,5 млн грн. Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС у місті Києві.

Петро Щербина очолював «Українську столицю» у 2008-2010 роках. Неформальним керівником умовного «Київського медіахолдингу», до якого входило видання, був Казбек Бектурсунов.

Перевірка встановила, що, в порушення п.8 ст.7 та п.1 ст. 23 Бюджетного кодексу України, в період 2008-2010 років із загальної суми асигнувань, отриманих із загального фонду бюджету міста Києва, понад 1,5 млн грн посадовець використав на покриття витрат, не пов'язаних з випуском газети «Українська столиця».

Справу порушено за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 210 (нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) Кримінального кодексу України.

За ч.2 ст.364 загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ч.2 ст.210 загрожує обмеження волі на строк від двох до п'яти років або позбавлення волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Восени 2010 року за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності «Української столиці» КРУ в місті Києві виявило порушень на загальну суму 1,9 млн грн. Управління преси та інформації КМДА у зв'язку із цим ініціювало звернення КМДА до правоохоронних органів щодо результатів ревізії. Петро Щербина заявив, що результати перевірки КРУ будуть оскаржені в судовому порядку, та порадив шукати порушень де-інде.

Нагадаємо, у лютому 2009 року за вимагання 250 тис. дол. за нерозголошення у ЗМІ подробиць інтимного життя відомого столичного піар-технолога співробітники київського УБОЗу затримали головного редактора одного з інтернет-видань і студентку вищого навчального закладу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.