НОВИНИ

Голова служби занятості міг заробляти на відкатах до 72 млн грн на рік

Слідство підозрює, що джерелом незаконного збагачення арештованого голови служби занятості Володимира Галицьбкого та кількох його підлеглих, стали махінації з коштами, які виділяються в рамках програми створення нових робочих місць.

Згідно статті 28 Закону «Про державний бюджет України на 2011 рік», Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття мав спрямувати щонайменше 360 млн грн на створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості мешканців вугледобувних регіонів. Тобто, якщо версія СБУ про 15-20% відкатів правдива, тільки цьогоріч Володимир Галицький і Ко міг заробити від 54 млн грн до 72 млн грн. Приблизно стільки ж і у минулому році, адже Держбюджет-2010 також передбачав 360 млн грн на нові робочі місця для гірників.

Якщо вірити словам президента Віктора Януковича, що владі вдалося довести середню зарплату шахтаря Донбасу ледь не до 6 тис. грн, то на виділені гроші можна було б забезпечити достойною працею додатково 5 тис. людей.

Утім, експерти схиляються до думки, що більшість роботодавців, які платили Держцентру зайнятості за право створювати на бюджетні гроші нові робочі місця, працевлаштовували шахтарів тільки на папері. Принаймні, аудиторам з Рахункової палати України вдалося знайти далеко не всі робочі місця, нібито створені коштом держави.

Детальніше про це читайте у статті «Володимир Галицький втратив відчуття реальності»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.