НОВИНИ

Європейські борці проти тортур тиждень перевірятимуть українські тюрми

Європейський комітет з попередження катувань і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження або покарання має намір інспектувати українські слідчі ізолятори і в'язниці до 6 грудня. Про це сказано в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури.

«Представники комітету під час перебування з 29 листопада до 6 грудня 2011 відвідають місця й установи застосування заходів примусового характеру, попереднього ув'язнення і виконання покарань із метою перевірки дотримання Україною вимог Європейської конвенції з попередження жорстокого поводження і катувань», - сказано в ньому.

Під час зустрічі з президентом комітету Летіфом Хусейновим генеральний прокурор Віктор Пшонка зазначив, що для виконання зобов'язань, узятих Україною під час вступу до Ради Європи, триває реалізація комплексних демократичних реформ у сфері кримінального судочинства з метою наближення правової системи України до європейських стандартів.

З його слів, головними складовими цього процесу є декриміналізація і гуманізація кримінального законодавства, які сприяють посиленню захисту конституційних прав громадян і спрямовані на боротьбу з жорстоким поводженням.

У свою чергу Хусейнов схвалив готовність органів прокуратури України до рішучої боротьби з катуваннями і жорстоким поводженням.

Як повідомлялось, у середу міліція заявила, що делегація Європейського комітету з попередження катувань позитивно оцінила умови утримання ув'язнених в ізоляторі тимчасового тримання Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Києві.

Раніше прес-служба партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» повідомила, що представники комітету відвідали колишнього прем'єр-міністра, лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко в Лук'янівському слідчому ізоляторі в Києві.

Зі слів депутата Верховної Ради від фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» Сергія Власенка, представники комітету були неприємно вражені тією нібито показухою, яку влаштувала Державна пенітенціарна служба.

Європейський комітет з попередженню катувань і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження або покарання є спеціальним органом Ради Європи, що за допомогою відвідувань вивчає поводження з особами, позбавленими волі, з метою посилення в разі необхідності захисту таких осіб від катувань і нелюдського або такого, що принижує їхню гідність, поводження або покарання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.