НОВИНИ

У Цхінвалі охорона пострілами відганяє мітингувальників від Центрвиборчкому

Співробітники правоохоронних органів пострілами в повітря припинили спробу прихильників опозиційного кандидата в президенти Алли Джіоєвої пройти в будівлю виборчої комісії Південної Осетії у Цхінвалі.

У середу, 30 листопада, вдень на вулиці Цхінвалі вийшли кілька сотень - до тисячі - прихильників Джіоєвої. Спочатку вони зібралися біля посольства Росії в Південній Осетії, а сама Джіоєва зустрілася з російськими дипломатами.

Після зустрічі зі співробітниками посольства Росії Алла Джіоєва розповіла журналістам, що ті обіцяли передати її слова російському керівництву.

Нагадаємо, за первинними даними Центрвиборчкому, у другому турі президентських виборів 27 листопада екс-міністр освіти Алла Джіоєва з великою перевагою виграла у міністра з надзвичайних ситуацій Анатолія Бібілова, якого підтримує Москва.

Однак команда Бібілова подала скаргу на порушення, і Верховний суд Південної Осетії скасував підсумки виборів, а парламент призначив нове голосування на 25 березня.

Міністерство закордонних справ Росії в середу заявило, що вважає за необхідне, "щоб всі суспільно-політичні сили поважали прийняті відповідно до закону рішення вищих органів влади".

Напередодні Джіоєва заявила про свій намір відстоювати перемогу у другому турі виборів і закликала керівництво Південної Осетії визнати підсумки голосування.

А сьогодні, 30 листопада, стало відомо, що Джіоєва прийняла звернення до народу і органів влади республіки, в якому оголошує себе обраним президентом.

Генеральна прокуратура Південної Осетії називає дії Джіоєвої незаконними і порівнює їх з "кольоровою революцією", обіцяючи при цьому "вжити заходи".

Усвою чергу чинний глава Південної Осетії Едуард Кокойти заявив у середу, що буде "суворо припиняти" всякі протиправні, з його точки зору, дії, і в той же час повідомив, що віддав наказ не застосовувати силових дій відносно тих, хто не порушує закон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.