НОВИНИ

До Тимошенко уперше пустили представників Ради Європи

Юлію Тимошенко у Лук’янівському СІЗО відвідали представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням. Про це заявив захисник екс-прем’єра Сергій Власенко, повідомили Тижню у прес-службі «Батьківщини».

За його словами, зустріч тривала понад дві години.

«Делегацію очолив голова Комітету Летіф Гусейнов, разом з ним був ще один представник Комітету та медичний експерт, який має зробити свої висновки щодо стану здоров’я Юлії Тимошенко», - розповів Сергій Власенко.

Захисник підкреслив, що цей візит Європейського комітету був позачерговим. При цьому представники Комітету стали першими європейцями, допущеними у СІЗО до Юлії Тимошенко. 

«Делегація змогла зустрітися з екс-прем’єром завдяки тому, що за європейською конвенцією має мандат на вільне відвідування затриманих. Разом з тим, представники Комітету були шоковані тим, що до сьогодні суд жодного разу не дав дозволу на зустріч з Юлією Володимирівною ані українським, ані європейським політикам, ані навіть тим членам родини Тимошенко, які не є її захисниками», - повідомив Сергій Власенко.

«Крім того, європейці були неприємно вражені тією «показухою», яку влаштувала пенітенціарна служба. Саме напередодні цього візиту Юлію Тимошенко вночі терміново перевели у медсанчастину, а власне зустріч відбувалася у приміщенні, в якому навіть не вивітрився запах свіжої фарби», - повідомив Сергій Власенко.

За його словами, делегація отримала повне уявлення про умови утримання та стан здоров’я Юлії Тимошенко та невдовзі має оприлюднити свій офіційний висновок.

Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню – це спеціальний орган Ради Європи, який шляхом здійснення інспекцій перевіряє поводження з позбавленими волі особами з метою посилення, у разі необхідності, захисту таких осіб від катувань чи нелюдського або такого, що принижує їхню гідність, поводження чи покарання.

Нагадаємо, у листопаді співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи Маріетта Пурбе-Лундін і Майліс Репс повідомили, що намагалися отримувати дозвіл на відвідання колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в Лук'янівському слідчому ізоляторі. Однак їм було відмовлено.

Також, Глава Європейської народної партії Вільфрід Мартенс повідомив президенту України Віктору Януковичу про те, що йому не дозволили зустрітися з Юлією Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.