НОВИНИ

Норвезькі політики вимагають провести нову психологічну експертизу Брейвіка

Визнання Андерса Брейвіка неосудним викликало бурхливу реакцію норвезької громадськості, а деякі політики закликали провести повторну експертизу. Про це повідомляє Die Süddeutsche Zeitung

Перші політичні реакції на рішення норвезького суду виявились жорсткими та обуреними. Так, зокрема, права популістська Партія прогресу зажадала провести повторну експертизу щодо перевірки психіки Брейвіка. «Це абсолютно незрозуміло та дивно, що людина, яка планує протягом кількох років такі заходи, визнається неадекватною», - заявив лідер парламентської фракції партії Пер Сандберг.

Такої ж думки і молоді політики з найбільшої молодіжної організації країни AUF. Соціал-демократична молодіжна організація організувала молодіжний табір на острові Утойя, де Брейвік убив 69 осіб. Голова AUFв регіоні Тім Віскйер зазначив: «Не можу говорити за інших, але коли я прочитав про це рішення в Інтернеті, я був вражений». Він також сподівається, що Брейвіка ізолюють від суспільства чи то в лікарні, чи то у в’язниці.

Його колега по організації Герман Холмой Хеггертвайт підкреслює: «Я маю повну довіру до норвезького суду». Як зазначає Die Süddeutsche Zeitung, це типово для норвезького суспільства, яке незважаючи на напади, захищає свої закони та інституції.

Один із тих, хто вижив на острові після нападу Брейвіка Бйорн Ілер все ж вважає, що «немає нічого, що могло б виправдати те, що зробив Брейвік. Тепер він почувається так, ніби з нього зняли його провину». 

Нагадаємо, 22 липня в Осло біля урядових будівель пролунав потужний вибух. Згодом стало відомо, що невідомий відкрив стрілянину у молодіжному таборі на острові поблизу Осло. Загалом, за уточненими даними загинуло 77 осіб.

У серпні прем’єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберг призначив комісію з десяти найкращих юристів країни для розслідування справи 32-річного Андерса Берінга Брейвіка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.