НОВИНИ

Forbes визнав Буша та Обаму найгіршими президентами США

Після оцінки економічної політики президентів США, починаючи з 1945 року, Forbes визнав найгіршими президентами Джорджа Буша та Барака Обаму

Для оцінки результативності діяльності президентів автор дослідження Ден Акмен використав сім основних показників: зростання ВВП, одноразові зростання доходів, зростання зайнятості, зниження безробіття, зниження інфляції, скорочення дефіциту, збільшення фондового ринку.

На підставі статистичних даних з цих основних показників найкращим президентом було визнано Білла Клінтона. Так, зокрема, за час його президентства спостерігалося середньорічне зростання ВВП на 3,6%, зростання доходів на 3,5%. Зайнятість зростала в середньому на 2,3 млн робочих місць щороку – від 120 млн до 138 млн.Рівень безробіття знизився на 0,41% в рік - з 8% до 4,7%. Інфляція, проте, піднялась з 3,3% до 3,7%. Дефіцит скоротився з темпами у $ 48 млн. на рік - від дефіциту бюджету в $ 255 млрд, допрофіциту в $ 127 млрд доларів. Клінтон був таким винятковим лідером, що коли він прийшов на посаду опитування Gallup щодо суспільної довіри до економіки були на рекордно низькому рівні, а  влітку 2000 року, за кілька місяців до закінчення строку його повноважень, ті ж опитуванні вказали на рекордно високий рівень довіри.

Економічні показники країни за Джорджа Буша були досить сильними в одних областях і поганими в інших. Наприклад, з 2001 по 2008 рік ВВП виріс в середньому на 4,4%. Втім за президентства Буша відбулося найбільше з 1945 року падіння фондового ринку (5,7%) та збільшення дефіциту бюджету (в середньому $ 141 млрд на рік). Крім того, Буш побив рекорди і за показником зростання зайнятості та доходів. Областю, де Буш також добився успіху було зниження інфляції  з 3,9% до 0,1%, коли він пішов, але ця хороша новина відображає серйозність економічного спаду, котрий він залишив Обамі.

Економічні показники Барака Обами був відносно бідними. Однією зі світлих плям його економічної політики є те, що валютні запаси виросли в середньому на 12,4%.
З точки зору одноразового зростання доходів і зростання зайнятості політика Обами була настільки поганою, що за цими показниками він займає останнє місце в рейтингу. Обама - єдиний президент, за якого реальні наявні доходи населення збільшилися менш ніж на 1% (0,7% в середньому його 2,9-річне перебування) і єдиний, хто страждає зниженням цивільної робочої сили на 690 тис на рік. Крім того, за Обами рівень безробіття виріс з 7,4% до 9% , а інфляція з 0,1% до 3,5%.
За результатами дослідження, другим та третім в рейтингу було визнано президентів-демократів Ліндона Джонсона та Джона Кеннеді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.