НОВИНИ

Президент Польщі: євроінтеграція важливіша за справу Тимошенко

Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає, що євроінтеграція України важливіша, ніж кримінальна справа проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Про це він сказав на спільній прес-конференції із президентом Віктором Януковичем.

"Є важливі справи і найважливіші справи. Якщо мова йде про найважливіші справи, то це, без сумніву, перспектива участі України в європейській інтеграції. Водночас ми знаємо й розуміємо, що справа Юлії Тимошенко є важливою", - сказав Президент Польщі.

При цьому Коморовський висловив думку, що вона повинна вирішуватися таким чином, щоб дати відповіді на всі претензії, які звучать із боку країн Європейського Союзу, оскільки надалі ці країни ратифікуватимуть можливу угоду про асоціацію України і ЄС.

Він також зазначив, що покладав великі надії на можливість декриміналізації статті, за якою Тимошенко винесли вирок.

Президент Польщі повідомив, що це питання хотів обговорити і з українською опозицією, для цього в понеділок у посольстві він проведе зустріч із представником партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

Коморовський підкреслив, що необхідно знайти реальний вихід із цієї ситуації, а не тільки обмежуватися політичними коментарями.

Він також висловив задоволення словами Януковича про те, що умови утримання Тимошенко будуть відповідати європейським стандартам.

Нагадаємо, 28 листопада Янукович доручив профільним відомствам забезпечити лікування та утримання Тимошенко відповідно до європейських стандартів.

17 листопада комітет Європарламенту із закордонних справ схвалив рекомендації, якими він запропонував Європарламенту рекомендувати Раді ЄС та Єврокомісії парафувати угоду про асоціацію з Україною до кінця 2011 року, підписати її до липня 2012 року і підготувати необхідні для її ратифікації документи до кінця 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.