НОВИНИ

У МЗС дали зрозуміти, що у день саміту Україна-ЄС туману не буде

Саміт Україна-ЄС, що запланований на 19 грудня, відбудеться за будь-якої політичної погоди. Про це в інтерв'юZN.UA заявив заступник міністра закордонних справ, глава делегації України на переговорах з ЄС щодо Угоди про асоціацію Павло Клімкін.

«Був офіційний обмін відповідними документами щодо того, що саміт відбудеться 19 грудня. А зміна клімату - це питання, яке розглядається в рамках Кіотського процесу, а не відносин Україна - ЄС», - нагадав дипломат.

Відповідаючи на питання про те, чи буде парафована на саміті Угода про асоціацію, Клімкін пояснив, що «ми працюємо над цим».

«Хоча це питання, на відміну від підписання та ратифікації, - швидше, технічне. Адже парафування - це технічна фіксація згоди сторін з приводу тексту угоди. Воно означає, що сторони в певний момент домовилися: вони завершили переговори щодо тексту. Оскільки парафування відбувається не на політичному рівні, воно, як правило, здійснюється главами переговорних делегацій: вони ставлять свої ініціали на кожній сторінці тексту. (Нара зі обсяг Угоди про асоціацію становить приблизно півтори тисячі сторінок із усіма доповненнями.) Потім піде процедура підготовки до підписання. Вона займе в ЄС, вочевидь, кілька місяців. Оскільки необхідно перекласти цей досить об’ємний текст усіма офіційними мовами ЄС плюс розгляд у юридичних службах. Наші процедури заберуть трохи менше часу. Зараз остаточно зводимо текст, а це дуже непроста праця, оскільки виникають відсильні норми, необхідність перевірити нумерацію статей, термінологію».

Як повідомлялось, чи буде парафована угода про асоціацію України та ЄС на саміті 19 грудня і чи відбудеться саміт узагалі, стане зрозумілим після засідання Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу, наміченого на 1 грудня.

11 листопада глави делегацій України та ЄС заявили про закінчення чотирирічних переговорів щодо Угоди про асоціацію, було узгоджено всі не вирішені раніше питання, крім «перспективи членства», винесеної на вищий політичний рівень.

Читайте також: Мантри в тумані: влада вперто виставляє себе на посміховисько

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.