НОВИНИ

У парламенті Франції ініціюють розгляд резолюції щодо Голодомору в Україні

Французькі парламентарі мають намір запропонувати на розгляд парламенту проект резолюції стосовно Голодомору в Україні 1932-33 років. Про це в інтерв’ю Тижню розповів депутат французького парламенту Крістіан Ваннест.

«Нині в моїй політичній групі, що має назву Народні Праві, ми невдовзі запропонуємо проект такої резолюції стосовно Голодомору», - заявив він.

Ваннест вже двічі виступав із законодавчою ініціативою визнати український Голодомор геноцидом українського народу. Проте французький законодавчий орган досі таку резолюцію не розглянув.

Ваннест називає три причини невдачі попередніх спроб. По-перше, спеціальна комісія з питань історичних законів, у якій, до речі, Ваннест брав участь, вирішила, що у Франції забагато законів щодо історичних тем. Тому комісія вирішила що «законів на історичні теми більше ухвалювати не треба, а натомість затверджувати резолюції».

По-друге, за словами депутата, «ідеологічно у Франції ліва ідеологія більше поширена, ніж права. І навіть коли правий уряд перебуває при владі, затвердити праве бачення подій не просто».

І по-третє, у Франції мало українців і вони «не надто політично впливові». «Тож коли ми порівняємо ситуацію з суспільною дискусією, що відбувається довкола небажання Туреччини визнавати вірменський геноцид 1915 року, то відразу побачимо, наскільки вірмени є й численніші, й активніші за українців», - зазначив Ваннест. Він додав, що «важливо відзначити реальність цієї трагедії, яку, на жаль, погано знають у Франції».

У Франції з п’яти посібників історії, за якими діти вивчають цей період у школах, тільки два взагалі згадують про Голодомор, «і те - виключно в контексті «побічних ефектів колективізації».

«Це пов’язано з питомою вагою інтелектуалів марксистської орієнтації у тих колах, які формують освітні програми. Відтак, певну історичну правду не вдається розповісти, бо сутність подій не відповідає баченню цих людей», - зазначив Ваннест.

Нагадаємо, у 2009 році Європейський парламент визнав події 1932-1933 років злочином проти людства.

В Україні пам'ять жертв Голодомору вшановують 26 листопада.

Повне інтерв’ю Алли Лазаревої із французьким депутатом Крістіаном Ваннестом читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.