НОВИНИ

Балога видав нові правила відвідування туристами Чорнобильської зони

Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога 2 листопада затвердив новий Порядок відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення. Відповідний наказ №1157 оприлюднено на сайті МНС.

Цим указом скасовується попередній наказ МНС про відвідування Чорнобильської зони від 18 лютого, який у червні оскаржила Генеральна прокуратура.

Порядок визначає відвідування зони відчуження робочими групами, комісіями, громадянами України та іноземцями.

Відвідування зони громадянами України та іноземцями здійснюється на підставі їх письмових запитів, який вони повинні подати в Державне агенство України з управління зоною відчуження за десять робочих днів до проведення відвідування.

У запиті, зокрема, потрібно вказати мету відвідування, термін, маршрут, об’єкт, а також характер та обсяг інформації, яку бажає отримати відвідувач. Також треба вказати інформацію про відсутність медичних протипоказань до перебування у зазначеній зоні.

Строк відвідування зони відчуження не може перевищувати 5 днів.

Держагенство може відмовити у в’їзді особам, які не досягли 18-річного віку. Також відмова може бути через надання недостовірної або неповної інформації у письмовому запиті, через «настання несприятливих умов», загрози пожежі у відповідний період, виконання ремонтних, технологічних тощо робіт, а також у разі отримання від правоохоронців інформації про причетність до терористичної діяльності.

При в’їзді на територію зони відвідувачам надається перепустка. При собі також треба мати паспорт. Держагенство призначає відвідувачам супроводжуючу особу.

Згідно із документом, цей наказ набув чинності з дня його офіційного опублікування. «Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою», - зазначив Балога у наказі.

Нагадаємо, перший наказ про дозвіл туристам відвідувати Чорнобильську зону Балога видав ще в лютому цього року. Однак у червні Генпрокуратура оскаржила цей наказ. 23 листопада Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Генпрокуратури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.