НОВИНИ

У Сирії НАТО буде складніше воювати, ніж у Лівії

У разі загострення ситуації міжнародному співтовариству буде набагато важче розпочати та провести військову операцію в Сирії, ніж це було зроблено в Лівії. Адже дві країни суттєво відрізняються за своїми військовими потужностями. Про це йдеться у статті канадського видання The Globe and Mail.

Як зазначає видання, після кількох місяців насильства в Сирії, міжнародне співтовариство все більш готове діяти рішуче. І хоча Росія та Китай можуть блокувати санкції проти режиму в Раді Безпеки, але вони не змогли зупинити комітет з прав людини Генеральної Асамблеї ООН від засудження дій Дамаску. 

Це відкриває шлях для протидії Організації Об'єднаних Націй сирійському режиму. Гостру риторику посилює також і Туреччина. Так, прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган нещодавно зробив своє перше пряме звернення до президента Сирії Башара аль-Асада, закликавши його піти у відставку або ж на нього чекатиме така сама кривава доля, якої зазнала більшість диктаторів світу.

Разом з тим, військові аналітики попереджають, що у військовому плані Сирія становить для Заходу набагато більшу загрозу, ніж такі держави, як наприклад, Лівія. 

Так, за кількістю військових Сирія майже в чотири рази перевершує Лівію. На відміну від Лівії, Сирія має воєнізовані партизанські формування, які налічують більше 100 тис осіб. Суттєво більшими за лівійські є сирійські запаси  тактичних снарядів, снарядів класу «земля-повітря» та танків. Крім того, країна серйозніше оснащена зенітною артилерією, бойовими літаками, гелікоптерами та бронетранспортерами.

The Globe and Mail зазначає, що будь-яке втручання Заходу може зіткнутись з щонайменше трьома головними загрозами. Однією з них можуть стати мобільні зенітні установки. Так, Дамаск нещодавно підписав контракти з Росією щодо ракет середньої дальності SA-17. Сирія також нещодавно отримала до 50 сучасних систем протиповітряної оборони SA-22 та володіє тисячами менших ручних переносних зенітних ракет. Це означає, що Сирії не складе проблеми домінувати в небі.

Крім того, Сирія розробляє хімічну зброю щонайменше з 70-х років, і її запаси в даний час включають гірчичний газ, зарин та деякі інші хімічні суміші. Міністерство оборони США припустило цього року, що Башар аль-Асад може навіть володіти біологічною зброєю. 

Видання також зазначає, що навіть у разі, якщо НАТО не розпочне військову операцію проти Сирії, західні країни все ж можуть бути вразливими до партизанських атак сирійських воєнізованих формувань. Зокрема, вважається, що Дамаск має стійкі зв’язки з Хізболлою та Іраном. Вони могли б надати зброю сирійським екстремістам. Так, у своїй щорічній доповіді «Військовий баланс», Міжнародний інститут стратегічних досліджень повідомив про те, що Хізбалла наразі має понад 40 тис ракет з дальністю дії понад 700 км, які можуть досягнути Єрусалим, Тель-Авів, та ізраїльські ядерні об'єкти. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.