НОВИНИ

У парламенті Литви засуджують заборону українцям відзначати на Майдані День Свободи

Депутат Сейму Литви Далія Куодіте засуджує рішення київського суду, яким громадянам України заборонено збиратися на Майдані до Дня свободи, і закликає офіційний Київ посилити віру європейських колег, що в Україні захищають права людини. Про це Тижню повідомила прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Зокрема, Куодіте наголосила, що громадяни України необґрунтовано позбавлені однієї з найважливіших свобод – свободи на мирні зібрання. Аргументи Києва про те, що це пов’язано з візитом Президента Литви Далі Грібаускайте, не витримують жодної критики.

«Візит керівника демократичної держави, якою, я сподіваюся, є Литва, жодним чином не може бути підставою, щоб розтоптати демократичні цінності. Закликаю офіційний Київ посилити нашу віру в те, що в Україні права людини захищаються так само, як і в країнах Європейського Союзу», – підкреслила литовський парламентарій.

Як відомо, 20 листопада у ЗМІ з’явилась інформація про опублікування відкритого листа до президента Литви Далі Грібаускайте від громадян України з проханням відкласти візит до України. У листі, опублікованому на сторінці в Facebook директора скандальної фірми "ProstoPrint" Дениса Олейникова, йшлося, що візит Грібаускайте, зокрема, став приводом для відмови суду у провденні масових заходів, присвячених річниці Помаранчевої революції, на Майдані Незалежності у Києві.

19 листопада Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов КМДА про заборону проведення акцій 21 і 22 листопада на деяких центральних вулицях міста, включаючи Майдан Незалежності.

Нагадаємо, сьогодні в Україні з візитом перебуває президент Литви Даля Грібаускайте. Під час прес-конференції вона заявила, що Європа просить Україну забезпечити справедливий розгляд апеляційної скарги екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.