НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Політолог: коли влада “дістане” усіх українців, збереться новий Майдан, але вже не мирний

Об’єднання українців у спільну акцію протесту за прикладом Помаранчевої революції не варто очікувати, поки дії влади не торкнуться обмеження прав більшості категорій громадян. Про це в коментарі Тижню заявив політолог Тарас Березовець.

«Відомо, що повстання не потребує сприятливих економічних умов. Зокрема, Майдан 2004 відбувся на тлі зростання економіки, до речі, чи не найбільшими темпами тоді в Європі. І головною причиною Майдану була не економічна криза, як сьогодні, а те, що громадяни відчули той момент, коли набувши певних економічний статків, вони потребували нових демократичних свобод. Сьогодні об’єднання у великий протест не буде до тих пір, поки влада не «дістане» більшість категорій громадян», – вважає Березовець.

«Майдан – це унікальне явище, яке трапляється раз в століття. У тому вигляді, в якому він був, повторитися вже не зможе. Маю на увазі у мирний спосіб», – додав політолог.

За його словами, сьогодні мітинг за участю громадських організацій не переросте у масову акцію протесту.

«Не думаю, що будуть масштабні акції. Очевидно, що нині події 2004 року дискредитовані поведінкою Віктора Ющенка, до якого зараз найбільш негативно ставляться всі громадяни, особливо його колишні виборці. Насправді, не можна проводити другий етап Майдану чи другу революцію, присвячуючи його до певної дати, навіть якщо це річниця Майдану», – зазначив Березовець.

Заборона проведення акцій у День Свободи у центрі Києва, на думку політолога, лише привертає увагу.

«Насправді ця заборона ніяких проблем для влади не вирішує, крім того, ще й привертає непотрібну увагу. Вийшла би певна кількість людей на Майдан і все. А тепер виник новий привід – інформаційний виток з того приводу, що влада обмежує конституційне право громадян на мирні зібрання. До речі, нині діє указ президента про визнання 22 листопада Дня Свободи святом. Його святкування так ще ніхто не скасовував», – відзначив Березовець.

Нагадаємо, сьогодні в Україні відзначають День Свободи - сьому річницю Помаранчевої революції та першу річницю податкового Майдану.

Зокрема, сьогодні вдень біля Головпоштамту зібралися кілька сотень людей для участі у мітингу, присвяченому цій даті. Під час спроби депутата від НУ-НС Андрія Парубія разом з іншими депутатами  встановити намет як символ Помаранчевої революції, сталася невелика сутичка між працівниками «Беркуту» та учасниками акції.

Пізніше двоє співробітників міліції, посилаючись на рішення адмінсуду Києва про заборону святкування Дня Свободи на Майдані Незалежності, склали адміністративний протокол на голову секретаріату Конгресу українських націоналістів Володимира Манька.

Раніше під Лук'янівським СІЗО відбувся мітинг з вимогами звільнити екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко. Він присвячений також річниці Помаранчевої революції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.