НОВИНИ

ЄС: успіх саміту залежить від справи Тимошенко

Європа просить Україну забезпечити справедливий розгляд апеляційної скарги екс-прем'єра України Юлії Тимошенко. Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте на спільній з президентом України Віктором Януковичем прес-конференції у вівторок у Києві.

"Європа просить Україну забезпечити справедливий розгляд апеляційних позовів щодо справи Тимошенко", - повідомила вона.

Грібаускайте підкреслила, що Європа вважає, що Україна ще не знайшла рішення політичних проблем, особливо щодо прийняття поправок до Кримінального кодексу.

"І через те успіх і проведення самого саміту, запланованого на грудень місяць, залежатиме від того, як Україна зможе показати свою спроможність надалі жити в самому дусі асоціації", - заявила вона. При цьому Грібаускайте зазначила, що Литва розуміє, наскільки це складне питання і готова допомагати Україні.

Грібаускайте підкреслила, що Європа була шокована тими рішеннями, які були прийняті під час судового процесу над лідером опозиції Юлією Тимошенко.

"У Європі переважав погляд, що Тимошенко та її колеги стали жертвами процесу політичної нейтралізації", - зазначила президент Литви.

За словами президента Литви, Європейський Союз уповноважив її донести цю точку зору до українського президента. "Це і є тією промовою і новиною, яку мене просили і уповноважували донести до вас від імені Європейського Союзу", - зазначила вона.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. За рішенням суду, вона не зможе обіймати державні посади впродовж трьох років після відбування покарання.

Апеляційний суд Києва 13 грудня розпочне розгляд скарги екс-прем’єра на вирок Печерського райсуду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.