НОВИНИ

Київ пропонує Москві відновити переговори про власність колишнього СРСР

Україна пропонує Росії відновити переговори про розподіл закордонної власності СРСР. Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дікусаров.

"Україна пропонує відновити переговорний процес із Російською Федерацією щодо розподілу закордонної власності колишнього СРСР, зокрема у форматі двосторонніх переговорів на рівні міністрів закордонних справ щодо передачі українській стороні об'єктів нерухомості для потреб її дипломатичних установ", - повідомив він.

Коментуючи заяву представника МЗС Росії Олександра Лукашевича про відмову України від претензій на закордонвласність СРСР, Дікусаров зазначив, що угода між Україною й Росією про врегулювання питань правонаступництва "нульовий варіант" (угода, за якою Росія бере на себе всі борги СРСР, а інші колишні республіки відмовляються від своїх претензій на будь-яке майно СРСР) не набулачинності й таким чином не може вважатися правовою підставою для перереєстрації законного майна СРСР на Росію.

Дікусаров також зазначив, що повернення Росією боргів СРСР у повному обсязі не знімає з неї відповідальності, що вона взяла відповідно до міжнародних і двосторонніх україно-російських угод.

Крім того, прес-секретар українського МЗС підкреслив, що розпорядження частиною закордонної власності СРСР виходить зі статусу України, як однієї з держав-правонаступників СРСР.

Нагадаємо, 10 листопада Лукашевич заявив, що Україна не має претензій на закордонну власність СРСР.

При цьому депутат Верховної Ради, член фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона", голова Української народної партії Юрій Костенко вважає цю заяву провокацією.

У 2009 році колишній президент (2005-2010) Віктор Ющенко доручив 5 міністерствам, Службі безпеки України й Службі зовнішньої розвідки провести аналіз потенційних наслідків відкликання Україною підпису під угодою з Росією про врегулювання питань правонаступництва зовнішнього державного боргу й активів колишнього СРСР ("нульовий варіант") і ризиків, пов'язаних з його ратифікацією Радою.

В 2007 році МЗС України заявив про необхідність отримання від Росії офіційної інформації відносно пооб'єктного складу, балансової й ринкової вартості власності СРСР за кордоном і поновлення переговорів з її розподілу.

В 2006 році Україна допускала врегулювання правонаступництва з зовнішнього боргу й активів СРСР між Україною й Росією Міжнародним судом ООН.Частина України в загальній сумі боргу й активів становить 16,37%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.