НОВИНИ

Ющенко натякнув, що Україна повернулася у 2004 рік

Сьогодні перед українцями стоять ті самі виклики, які стали причиною Майдану 2004 року. Про це йдеться в привітанні екс-президента України Віктора Ющенка з нагоди 7 річниці Помаранчевої революції.

«22 листопада ми відзначаємо День Свободи – одну з найвизначніших подій в історії нашого народу. Сім років тому українські громадяни вийшли на захист свого невід’ємного права бути вільними людьми, які самостійно обирають і змінюють владу. Головним автором Помаранчевої революції був Український народ. День Свободи належить мільйонам звичайних людей, які мали особисту мужність виступити проти авторитаризму», – йдеться в привітанні.

Ющенко впевнений, «що Помаранчева революція має універсальне значення для всіх українських громадян, незалежно від партійної приналежності і політичних поглядів. Помаранчева революція має значення світове, оскільки, як приклад масштабного громадянського подвигу, належить до виняткових подій людської історії».

За словами Ющенка, важливість українського Дня Свободи не зменшується.

«Сьогодні проти нас, українських громадян, повернулися ті самі виклики, які стали причиною Майдану 2004 року: авторитаризм влади, наступ на права громадян і підприємців, здирництво чиновників, цензурування засобів масової інформації, переслідування політичних опонентів і неприхована підготовка до фальшування виборів», – йдеться в привітанні.

«У День Свободи ми застерігаємо владу, що її можливості не безмежні. Ми звертаємося до кожного українського громадянина, незалежно від походження, віри чи політичних поглядів, відзначити нашу спільну громадянську свободу і стати разом на захист спільних прав», – зазначає Ющенко.

За його словами, «суть Дня Свободи полягає не в спогадах. Його суть – це цінності вільного життя, задля якого треба об’єднуватися сьогодні».

«Все залежить від мільйонів українських громадян. Немає жодної влади, яка б зуміла проігнорувати нашу спільну волю жити в демократичній державі. День Свободи дає нам приклад того, як треба діяти. Ми пишаємося цим Днем і віримо, що його цінності знову об’єднають всю Українську державу», – підсумовує Ющенко.

Як повідомляв Тиждень, попри судову заборону 22 листопада ряд політичних сил та громадських організацій планують прийти на Майдан Незалежності для святкування Дня Свободи. Святкування Дня Свободи координуватиме спеціальний оргкомітет, до якого увійшли 24 громадські організації і політичні партії.

«Наша Україна» повідомляла, що не організовуватиме власних окремих акцій, але приєднається до акції інших громадських організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.