НОВИНИ

Власник «Межигір'я» тривалий час працював на родину Януковича

Міноритарний акціонер та директор фірми «Танталіт», що володіє «Межигір'ям», Павло Литовченко в 2004-2007 роках офіційно працював на старшого сина Віктора Януковича. Про це свідчить автобіографія Литовченка, яка є у розпорядженні «Української правди».

Литовченко, у власності якого 0,03% у фірмі «Танталіт», в 2004-2007 роках працював у Асоціації «Донбаський Розрахунково-Фінансовий Центр».

Це структура, на яку оформлено акції вугільно-збагачувальних підприємств, що перебували у власності регіонала Едуарда Прутніка та родини Януковича.

Після поразки Януковича в 2004 році Прутнік вийшов з цього бізнесу, продавши акції старшому сину Януковича Олександру.

Паралельно з роботою в Асоціації, Литовченко мав ще одну посаду: з 2005 по 2007 рік він був заступником гендиректора ТОВ «Кепітал Білдінг Корпорейш».

Ця компанія також має безпосередній стосунок до старшого сина Януковича. Зокрема, засновником «Кепітал Білдінг Корпорейш» є компанія «МАКО», президентом та господарем якої виступає Олександр Янукович. 

У Литовченка також є довіреність представляти інтереси Віктора Януковича-молодшого, яка дійсна до 2013 року.

Як повідомлялось, компанія «Танталіт», що активне забудовує територію урочища «Межигір'я», де мешкає президент Віктор Янукович, стала одним з найбільших підприємств столиці за сумою податкового кредиту.

Нагадаємо, ТОВ «Танталіт» володіє низкою об’єктів на території резиденції «Межигір’я», де мешкає президент Віктор Янукович.

Співзасновником фірми «Танталіт» Павло Литовченко нині є депутатом Київської облради. Литовченко також є співзасновником компанії ТОВ «Центравіа», у якої президент Віктор Янукович орендує вертоліт AgustaWestland - 139 італійсько-американського виробництва. Вартість оренди гвинтокрила обійдеться держбюджету 2011 року 7,5 млн. грн.

Крім того, 35% компанії «Танталіт» належить компанії Blythe (Europe) Ltd, власником якої, згідно з британським реєстром, є траст із Ліхтенштейну P&A CORPORATE TRUST.

Читайте також: Хто ви, mr. Yanukovych?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.