НОВИНИ

Книга рекордів України скасувала усі досягнення "доктора Пі"

Книга рекордів України скасувала всі результати досягнень Андрія Слюсарчука, відомого як "професор Пі". Про це повідомляється у відповідній заяві проекту.

"Всі "досягнення" Андрія Тихоновича Слюсарчука в ході проведених експериментів - рекордами більше не є. Вся інформація, пов'язана з цими експериментами з бази даних Книги рекордів та інших носіїв видалена", - сказано в документі.

У заяві вказується, що "досягнення" Слюсарчука могли б і залишитися в Книзі рекордів України в категорії "Людина, унікальні можливості", але з іншою розшифровкою, а саме: "Найбільший обман представників ЗМІ, наукової інтелігенції і всіх громадян України" .

Згідно з повідомленням, упродовж останніх років в Україні було проведено три експерименти, пов'язані із запам'ятовуванням великих обсягів інформації людиною без застосування додаткових засобів. У цих експериментах як спостерігачі були присутні представники Книги рекордів України.

Нагадаємо, кілька років тому в ЗМІ з'явилася серія публікацій про феноменальні здібності Андрія Слюсарчука, який відтворював по пам'яті великі обсяги інформації, зокрема, 30 мільйонів цифр у числі "пі" після коми, вигравав шахові партії у комп'ютера, цитував напам'ять текст з будь-якої сторінки "Кобзаря" і робив обчислення з числами астрономічного розміру. Слюсарчук також, назвавшись нейрохірургом, лікував хворих людей.

Слюсарчук став лауреатом Державної премії України, йому було надано звання професора.

Однак, нещодавно у результаті розслідування газети «Експрес» з'ясувалося, що Слюсарчук не має ні диплома медичного вузу, ні вищої освіти. В результаті діяльності псевдолікаря були покалічені десятки обдурених ним людей, а також зафіксовано, як мінімум, три смертельні випадки.

Щодо Слюсарчука львівська міліція порушила дві кримінальні справи - за підозрою у шахрайстві і за підозрою у використанні підроблених документів. 17 листопада Галицький районний суд Львова заарештував  Слюсарчука на весь строк проведення слідства. За рішенням суду, Слюсарчук буде втримуватися у Львівському слідчому ізоляторі.