НОВИНИ

Уряд Пакистану почав переговори з Талібаном

Рух талібів в Пакистані, котрий є головною загрозою безпеці країни, проводить попередні переговори з урядом країни. Про це повідомляє Reuters з посиланням на старшого командувача Талібану та посередників переговорів.

Останні переговори між двома сторонами не змогли принести країні стабільність, а лише давали Талібану час та простір, щоб консолідувати та запустити нові напади. Нинішні ж дискусії зосередяться у першу чергу на Південному Вазиристані, який розташований на кордоні з Афганістаном.

Таліби висунули кілька вимог, у тому числі щодо звільнення ув’язнених. При цьому посередник від етнічних пуштунів зазначив, що переговори проходять «дуже важко».
«Так, ми ведемо переговори, але це тільки початковий етап. Ми будемо бачити, чи закінчиться це проривом», - зазначив старший командир талібів. «Прямо зараз переговори стосуються Південного Вазиристану. У разі успіху ми можемо говорити про укладення угоди на рівні всіх племінних районів», - додав він.

Водночас, експерти вже передбачають, що США, які підтримують теперішній уряд Пакистану, навряд чи схвально поставляться до переговорів з пакистанським відділенням Талібану Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP), який вони занесли до списку терористичних груп.

Зокрема, пакистанський експерт Рахімулла Юсуфзай зазначив: «Якщо буде менше тиску з боку Пакистану на бойовиків, то вони (пакистанські таліби) переключать свою увагу на Афганістан».

Нагадаємо, TTP, яка є союзником афганського руху Талібан в боротьбі проти США та сил НАТО в Афганістані, закріпився в непокірних районах уздовж кордону між Пакистаном та Афганістаном. Пакистан опинився під тиском щодо викорінення бойовиків з того часу, як в травні в пакистанському місті було вбито Усаму бен Ладен, котрий жив там впродовж багатьох років.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.